Temat: [Mondeo 2000-2007] xenony słabo świecą
View Single Post
Stary 06-06-2010, 16:19   #49
blur
ford::advanced
 
Avatar blur
 
Zarejestrowany: 06-10-2006
Skąd: Łęczna/lubelskie
Model: był :(Mondeusz ST 220
Silnik: 3 lytry ;)
Rocznik: 11.2004
Postów: 458
Domyślnie Odp: [mk3] xenony słabo świecą

Witam

W dniu dzisiejszym ja się czepiłem swoich xenonów, gdyż wydawało mi się, że słabo świecą (ci jadący za mną ciut oświetlali mi drogę przede mną Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Soczewkę z odbłyśnikiem wyjąłem od środka bez rozklejania klosza, wystarczył niewielki torx i wszystko poszło w miarę. Najgorzej jest z pierwszą lampą, bo człowiek się uczy. Rozłożenie i złożenie drugiej to dosłownie 20 minut.

Po rozkręceniu lampy, stwierdziłem, że odbłyśnik jest w idealnym stanie. Wiec skręciłem wszystko i zamontowałem. Moja fachowa diagnoza brzmiała: to musi być palnik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Kiedy uruchomiłem światełka i zacząłem im się przyglądać z bliska, na soczewce dostrzegłem, że jest ona jakby zmatowiała i w miejscach gdzie ją dotknąłem jest bardziej przezroczysta. Kurcze, więc znowu demontaż lampy i jej rozkręcenie. Wyjąłem soczewkę wyczyściłem dokładnie i kiedy ponownie zamontowawszy ją w aucie uruchomiłem, to stwierdziłem, że druga jest mleczna a ta czyszczona pięknie świeci Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Operacje ponowiłem dla drugiej lampy. W nocy sprawdzę i mam nadzieję, że poprawa będzie znaczna, a jak nie to tylko kupię nowe markowe palniki i już Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

W sumie wyjęcie całego bebecha xenonowego to wykręcenie 5-8 torxów, oraz .... dużo cierpliwości przy pierwszej lampie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pozdrawiam
__________________
----------------------------
A6 3.0 TDI @ 280 KM 560 nM quattro
blur jest offline   Odpowiedź z Cytatem