Temat: [Focus 1998-2004] Odpowietrzanie układu chłodzenia
View Single Post
Stary 17-11-2013, 12:29   #198
Piechu12
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-11-2013
Model: focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 2
Domyślnie Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia

Witam jak wiekszosc z was z tego co tu czytam ma problem z focusem i jego ukladem chlodzenia. Ja zaobserwowalem w moim focusie 1.6 zetec (bez lpg) to samo. Stało sie to z tego co wniskuje iz cale lato przejezdzilem normalnie wiatraki nawet w najwieksze upaly sie nie wlaczaly az przyszla jesien a teraz mozna juz powiedzec idzie zima temp powietrza obnizyla sie znacznie i co zaobserwowalem ? ze moja foczka po trasie 20-30 km powyzej 100km/h przegrzewa sie, na postoju i w korkach nie ma zadnego problemu uklad chlodzenia dziala jak nalaezy gdzie teraz temp powietrza nie przekracza 10 C. Auto po trasie ma zimna chlodnice i zimny lewy dolny ogruby przewod idacy do termostatu. Nie daje mi to spkoju ze JEZELI DZIALALO WSZYSTKO PRZEZ PONAD 10 LAT TO MA DZIALAC I NASTEPNE 10 LAT! tylko trzeba znalezc przyczyne. Ja zaczalem od wymiany termostatu na oryginalny kupiony w fordzie i problem nadal istnieje. Dzis wykrece pompe wody i sprawdze jej lopatki, uklad chlodzenia i chlodnica sa drozne bo tez sprawdziłem, pozsotaje jedynie zmierzenie czujnika ijego OHM ktory jest miedzy 2 i 3 albo 3 i 4 cylindrem. Jezeli pompa okaze sie w dobrym stanie wymienie czujnik tak zeby wyeliminowac kolejne przypuszczenie. Jezdzac w trybie serwisowym temp na wyswietlaczu waha sie powyzej 100kmh medzy 100 C a 110C przy czym program diagnostyczny pokazuje temp wody 110C do 125C. Na postoju temp w tryb serwisowym 90C-98C w programie diagnostycznym sa te same wskazania.

Jezeli uda mi sie rozwiazac ten problem dam wam znac bo moim zdaniem wiercenie w termostatch dziurek nie jest rozwiazaniem.
Tak jak wyzej napisalem SKORO UKLAD DZIALAL 10 LAT TO MUSI DZIALAC NASTEPNE 10.

Pozdrawiam
Piechu12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem