View Single Post
Stary 20-04-2008, 10:18   #19
MMchlodnice.pl
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-04-2008
Postów: 2
Domyślnie Re: Problem z klimatyzacją

Cytat:
Napisał pawel200
No wlasnie dlatego pytam o dobry warsztat.. bo w tym napelnil, skasowal i podziekowal... Twierdzil ze wszystko jest ok. To moje pierwsze auto z klima, wiec odjechalem szczesliwy ze wszystko jest dobrze. A tu zrobilo sie cieplej sprawdzam a klimy nie ma jednak. Byl to serwis na ul. Opolskiej we Wroclawiu- w tym momecie osobiscie odradzam.
Szanowny Panie Pawle (pawel200),
jest nam niezmiernie przykro, że jest Pan niezadowolony z naszych usług.
Jednakże pierwszą rzeczą, jaką powinien Pan zrobić to powiedzieć o tym nam (tzn. zgłosić reklamację). Oszczędziłby Pan kosztów związanych z wizytą w innym warsztacie i wykonywaniem usługi od nowa.

Cytat:
Napisał pawel200
I oto wlasnie chodzi ze nieszczelnosc byla taka ze nie dalo sie zaladowac klimy wogole! Ja sie tam na tych wskaznikach nie znam i na nie nie patrzylem, ale teraz juz wiem ze wyjechalem od niego z pusta klimatyzacja- tak jak i przyjechalem
Nie jest możliwe, aby wyjechał Pan od nas z pustą klimatyzacją, a nasz pracownik mówił, że wszystko działa. W dniu wizyty w naszym warsztacie zapewne udało się napełnić klimatyzację i była ona sprawna (skoro tak zapewnił nasz pracownik). Nieszczelność układu mogła być, ale tak niewielka, że ŻADNA maszyna tego nie wykaże. W celu wykrycia takiej usterki standardowo wprowadzany jest do układu "kontrast", który pozwala zlokalizować mikrouszkodzenia (jeśli dadzą o sobie znać po napełnieniu klimatyzacji). Uszkodzenie, nieszczelność mogła z czasem z przyczyn mechanicznych ulec takiemu powiększeniu, że już przy następnej wizycie w warsztacie również i maszyna pokazała, że coś jest nie tak.

Kończąc chciałbym skierować uwagę do wszystkich użytkowników:
Jeśli kupujecie auto i sprzedawca mówi, ze klima jest OK i tylko trzeba napełnić to na 99% mija się z prawdą... No bo skoro tylko napełnić, to czemu tego sam nie zrobił?

Pozdrawiam
MMchlodnice.pl
MMchlodnice.pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem