View Single Post
Stary 20-09-2008, 18:22   #1
Papas
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-09-2008
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2,0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2001
Postów: 16
Domyślnie [MK3] Niepewne wtryski w TDDI - co najlepiej zrobić?

Witam Was jako nowy forumowicz, choć czytam od pewnego czasu. Mam od kilku miesięcy MK3 (2001 rok) TDDI z pewnym przebiegiem 120 tys km. Ostatnio na tescie komputerowym w serwisie wyszło, że bardzo powoli ale jednak padają wtryski. Dwa z nich dały wyniki na wydruku 480-490 ug (cokolwiek to znaczy :fcp9 ). Podobno nie jest to bardzo zły wynik, ale powstaje pytanie co dalej? W tej chwili objawia się to tylko bardzo bardzo delikatnymi szarpnięciami silnika przy obrotach ok 1900-2000.

Kilka osób, w tym mechanicy, poradzili mi żeby dolać do paliwa olej taki, jaki stosuje się do dwusuwów i motocykli. Że to powinno nasmarować te wtryski i może zupełnie pomóc. I tu mam kilka kluczowych pytań:
1. Co wy na to, czy lecząc jedną rzecz nie uszkodzę innych podzespołów tym olejem w paliwie?
2. Jeśli nie olej, to co robić? Regeneracja wtrysków, np. w Piekarach Śl?
3. A może wymiana na nowe, tylko czy spieszyć się z tym czy spokojnie jeszcze jezdzić jakiś czas?
3a. Czy kodowanie nowych wtrysków - o czym piszecie na forum - dotyczy tylko TDCI, czy także TDDI?


Z góry serdecznie dziękuję za (p)odpowiedzi. Pozdrawiam brać mondziakowską :fcp29
Papas jest offline   Odpowiedź z Cytatem