Temat: [Focus 2014-2018] Przybywa oleju w silniku 1.5Tdci 120 KM
View Single Post
Stary 27-05-2020, 20:27   #9
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: Przybywa oleju w silniku 1.5Tdci 120 KM

Nie doczytałem że 49 tysięcy przebiegu, ale to nic nie znaczy, bo Transit u mnie w pracy 53 tysiące najechane i był już dwa razy na wtryskiwaczach w serwisie, miał robioną uszczelkę pod głowicą, ostatnio turbo, rozszczelniła się klima i czynnik uciekł, wypięła się wtyczka od dpf'u i wyrzucał komunikat, że unieruchomi silnik i jeszcze kilka innych rzeczy się zdarzyło.

Żeby dpf się zapchał przy 49 tysiącach przebiegu głównie w trasie to faktycznie dziwne. Próbuj jechać z tym do innego aso.

Ile Ci pali ten samochód? Jeżeli przybywa, to musi palić przynajmniej trochę za dużo, lub dużo za dużo, bo zostaje nadmiar paliwa i albo spływa po cylindrach albo ewentualnie zawory, tu może kompresja do sprawdzenia.

Ale jeżeli przybywa to na pewno musi lać za dużo, a ja przerabiam taki temat od dłuższego czasu, mi przybywało i przestało po zrobieniu programu.

Natomiast na większe dawki paliwa może wpłynąć masa rzeczy, w ostateczności wtryskiwacze, turbo lub dpf, ale przede wszystkim masa czujników, to jest termostat i czujnik temperatury, czujnik położenia wału, czujnik położenia wałka, przepływomierz, czujnik ciśnienia paliwa, czujnik temperatury paliwa, na końcu też regulatoe ciśnienia paliwa i pompa, oczywiście też źle zrobiony program.

Odlej u mechanika do minimum na bagnecie i obserwuj jeszcze. Przyczyn może być dużo, przez forum to wróżenie ze szklanej kuli, próbuj w innym aso, bo tak na pewno nie powinno być.
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem