View Single Post
Stary 26-01-2018, 11:56   #1
FilipEbR
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 13-09-2016
Skąd: Brzeziny
Model: Focus
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2016
Postów: 102
Domyślnie Gasnący panel środkowy po wyłączeniu ogrzewania przedniej szyby

Witam,

Mam kolejny problem w mojej foce..

Gdy wyjeżdżam z garażu często samoczynnie gaśnie mi cały środkowy panel, całe podświetlenie przycisków, ekran klimy itp. zatrzymują się też wiatraki nawiewu. Jedynie co działa to ekran SYNC. Po 1-2 sekundach wszystko włącza się od nowa.

Szybko powiązałem problem z ogrzewaniem przedniej szyby. Auto na mrozie samo włącza/wyłącza ogrzewanie szyby po odpaleniu auta.

Zacząłem więc kombinować z włączaniem i wyłączaniem szyby podczas jazdy a efekt widać na tym filmiku:

https://www.youtube.com/watch?v=7YVJKmVIbr4

Niestety udało mi się nagrać tylko jak gaśnie sam ekran klimy.. To czy zgaśnie coś więcej niż sam ekran jest losowe. Potrafią tylko mrygnąć przyciski, potrafi wszystko zgasnąć itp.

Zaobserwowałem że dzieje się to w okolicy 2300 obrotów, najczęściej na 3 biegu oraz przy minusowej temperaturze.

Oczywiście, auto ma gwarancję.. ASO chce wyciągać całą deskę rozdzielczą bo podobno jest jakiś błąd komunikacji z modułem.

Stąd też pytanie: oddawać do ASO i pozwalać aby to poskładali tak że będzie trzeszczeć czy może zmusić ich do szukania gdzie indziej, jeśli tak - to gdzie?

Pozdrawiam
FilipEbR jest offline   Odpowiedź z Cytatem