Temat: [Mondeo 1996-2000] Hamulce z przedu - problem z rozmiarem:)
View Single Post
Stary 09-03-2009, 11:26   #1
hiszpan_pl
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-11-2007
Model: Mondeo mk2 Sedan
Silnik: 2.0 + gaz
Rocznik: 1998
Postów: 6
Domyślnie Hamulce z przedu - problem z rozmiarem:)

Witam,
Jako że to mój pierwszy post na tym forum chciałem się na początku przywitać.
Chciałbym prosić Was o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu.
A mianowicie:
Jakiś czas temu zakupiłem Forda Mondeo mk2 2.0 sedan rok 1998(kwiecień - jeżeli to ważne).
Nadszedł czas na zmianę tarcz i klocków.
Zakupiłem wiec tarcze + klocki.
I tu pojawił się problem ponieważ pomimo zapewnień sprzedawcy i mojego małego wywiadu okazało się, że nie mam standardowych tarcz 260mm a siedzą u mnie 278mm.
Cały komplet jest już u mnie ponad 10 dni wiec o zwrocie nie ma raczej mowy.
W związku z tym mam kilka pytań:

1.Czy mogę założyć mniejsze tarcze (260mm) i czy nie odbije się to negatywnie na jakości hamowania / przegrzewaniu hamulców ?

2.Czy w przypadku zamontowanie tarcz 278mm można zamontować klocki od tarcz 260 bez ww. problemów? (zadaje takie pytanie ponieważ z moimi obecnymi tarczami 278 były zamontowane klocki które są identyczne z tymi jakie dostałem w komplecie z tarczami 260).
A może klocki są takie same dla obu tarcz ???

3.Czy gdybym chciał zamontować mniejsze tarcze to czy muszę wymieniać zaciski, czy wystarczy wymienić mocowanie zacisków(czyli to w czym poruszają się klocki).
Z obecnymi mocowaniami klocki "wyjeżdżają" poza tarczę.
Jak wygląda sprawa mocowania do zwrotnicy czy różni się ona pomiędzy modelami gdzie występują tarcze 260mm i 278mm?

4.Czy trzeba wymienić coś jeszcze ?

Ps.Czy ktoś orientuje się gdzie można zakupić tłoczek do zacisku mondeo (60mm) / od jakiego samochodu pasuje bo z tego co wyczytałem Ford już ich nie produkuje.
Z góry dziękuję za odpowiedzi i przepraszam za długość i ilość pytań.
Pozdrawiam
hiszpan_pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem