View Single Post
Stary 30-06-2008, 22:38   #62
Marek92248
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 05-06-2004
Skąd: Gdańsk
Postów: 327
Domyślnie Re: [MK3] TDCI 130KM automat - kto ma ? opisy samochodu-problemy

Mondeo 5-Tronic 2,0TDCi 2003/11 Ghia Executive

Zmartwię trochę co niektórych panów. Objawy szarpania na 4,5 później również na 3 biegu w zakresie obrotów od około 1600-1900 przy delikatnym przyśpieszaniu to koszty naprawy w wysokości około 6500zł.

Skrzynia w moim aucie chodziła dobrze do przebiegu około 80tys.km. później zaczęły pojawiać się delikatne szarpania na 5 później 4 a na końcu na trzecim biegu, o dziwo na zimnym silniku było wszystko ok dopiero gdy silnik sie nagrzał skrzynia zaczynała robić takie cuda. Przy gwałtownym przyśpieszaniu efektu szarpania nie było. W końcowej fazie skrzynia straciła 4 i 5 bieg. Gdy umówiłem sie na diagnostykę komputerową w Toruniu ( w Gdańsku czas oczekiwania 14 dni) do serwisu zabrakło mi 1000m po zatrzymaniu na światłach skrzynia już nie wrzuciła żadnego biegu o dziwo w serwisie komputer nie wykazał żadnych błędów (usterka mechaniczna) Koszt naprawy skrzyni 6500zł!! i po naprawie jest to samo co było!!!!szarpie. Wymienili jakąś duża zębatkę, która juz nie była zębatka bo straciła zęby jakieś pierścienie oraz jeden elektrozawór oraz zestaw uszczelniaczy. Jeżeli ktos jest zainteresowany to moge przesłać zdjęcia jak to pięknie wszystko wyglądało, jeśli znajde kartonik z tym złomem. Ogólnie auto świetne, zero awarii przebieg 115tys.km. wymieniłem tylko termostat, tarcze klocki z przodu i z tyłu po przebiegu 110tys.km. w zawieszeniu zero luzów. tylko ta skrzynia :fcp16
__________________
Mondeo 2,0 TDCi 5-Tronic Ghia Executive Platinum 11/2003r.
Opel Frontera 2,2 16V Sport 1999R
Marek92248 jest offline   Odpowiedź z Cytatem