Temat: [Focus 1998-2004] Uniwersalny sterownik centralnego zamka
View Single Post
Stary 23-02-2024, 16:43   #33
Miczelov
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 29-03-2018
Skąd: Piekielnik
Model: Ford Focus Ghia
Silnik: 1.6 ZETEC
Rocznik: 1999
Postów: 10
Domyślnie Odp: Uniwersalny sterownik centralnego zamka

Wpięty i teoretycznie jest ok, tylko....
Centralka dostaje sygnał z pilota i wysyła sygnał do zamka. Zamek się zamyka. Jest git.
Ale potem chcę otworzyć auto. Samochód się otwiera, ale zaraz potem zamyka się ponownie.

Centralka ma przełącznik czy sygnał ma trwać 0,8s czy 3,5s, więc potestowałem i zamknięcie następuje w momencie zaniknięcia sygnału z centralki.

Trochę dziwne bo po przepięciu centralki spowrotem do poprzedniego focusa, wszystko działa prawidłowo, więc raczej nie wina centralki.

Zastanawiam się czy wina nie będzie po stronie modułu komfortu.
W poprzednim focusie był moduł z oznaczeniem AB (czyli ten najprostszy - defacto oznacza brak modułu komfortu i centralny tylko z zamka), natomiast w obecnym jest DD, ale teoretycznie wyższy model modułu ma funkcje niższego + dodatkowe.

Tylko teraz jest druga kwestia.
W poprzednim samochód otwierał się i zamykał cały z kluczyka, lub przycisku w środku - tylko zimą dostawał świra i centralny nie reagował na zamykanie lub otwieranie kluczykiem lub przyciskiem z drzwi kierowcy (od pasażera zawsze działało wszystko ok).
Niemniej w obecnym centralny działa tylko z pilota - z kluczyka i przycisku otwierają i zamykają się tylko drzwi na których używam kluczyka lub przycisku.
Może to mieć jakiś związek?

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka
Miczelov jest offline   Odpowiedź z Cytatem