Temat: [Focus 1998-2004] Uniwersalny sterownik centralnego zamka
View Single Post
Stary 24-02-2024, 12:56   #39
Miczelov
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 29-03-2018
Skąd: Piekielnik
Model: Ford Focus Ghia
Silnik: 1.6 ZETEC
Rocznik: 1999
Postów: 10
Domyślnie Odp: Uniwersalny sterownik centralnego zamka

Cytat:
Napisał Rafał A.(antek) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To znaczy ze zle podpięte. Odepnij i pomierz jakie sygnały i jak przychodzą na kable sterujące zamkiem. Nie pamiętam ale albo separacja diodami albo przekaźnikami pomoże (chyba ze alarm/sterownik ma to wbudowane, daj instrukcję)tam jest sterowanie naprzemienne
Wszystko podpiąłem tak jak w poprzednim aucie, czyli z tego co zauważyłem to tak jak na instrukcji w sekcji "sterowanie plusem" (zakreślona na czerwono). Na schemacie na zielono co jest podłączone, a czerwonym co nie ma podłączenia.

Nie podłączałem na razie odcięcia zapłonu i otwierania bagażnika, dopóki nie rozwiążę problemu z ryglowaniem zamka, ale to i tak są funkcje opcjonalne, więc brak ich podłączenia nie powinien mieć wpływu na działanie funkcji ryglowania.

Wrzucam foty z instrukcji i schematu jaki producent dosłał mi do montażu w focusie.

Generalnie jedyne co zwróciło moją uwagę to, że jednak biały ma być podłączony do czarno-pomaranczowego, a biało-czarny do czarno-zielonego, bo podłączając zgodnie z instrukcją, po naciśnięciu na pilocie zamknięcia alarm się uzbrajał, a auto otwierało, i vice-versa - przy otwieraniu alarm się rozbrajał, a zamek ryglował.
No, ale to samo było w poprzednim aucie, w którym ta centralka była zamontowana.

Dodam, że jeżeli auto jest otwarte, a nacisnę na pilocie od alarmu zamknięcie, to się zamyka normalnie. Tylko z otwieraniem jest problem, że zamek otwiera się tylko na chwilę (0,8s lub 3,5s w zależności jak jest podłączona zworka na centralce - w instrukcji i schemacie info o tej wzorce zaznaczyłem na niebiesko).

Aha - w starym focusie, sygnał był ustawiony na 0,8s, bo to wystarczało - po prostu otwierało zamki i pozostawiało otwarte, wiec przełączenie na 3,5s nie zmieniało nic, bo otwierało się jak tylko centralka zaczynała wysyłać sygnał.
W obecnym jak dam 0,8 to zamknięcie następuje natychmiast po otwarciu, a jak jest 3,5s, to faktycznie jest te około 3 sekundy odstępu między otwarciem i zaryglowaniem zamka.



Cytat:
Napisał Rafał A.(antek) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to wygląda jak brak wyjściasterowania z zamków.
O - dzięki - to faktycznie jak będzie cieplej, to dobiorę się do drzwi i pokombinuję z zamkami, albo okablowaniem i sprawdzę czemu tego sterowania nie ma, skoro biedniejsza wersja miała, więc i tu powinno być.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka
Miczelov jest offline   Odpowiedź z Cytatem