Temat: [Grand C-MAX 2015- ] Brak mocy i się grzeje.
View Single Post
Stary 21-04-2020, 17:55   #8
MIREKTERAZPOLSKA
ford::professional
 
Imię: Mirosław
Zarejestrowany: 08-11-2011
Skąd: wrocław
Model: transit
Silnik: 2,2
Rocznik: 2009
Postów: 1,528
Domyślnie Odp: Brak mocy i się grzeje.

Cytat:
Napisał martin_frost Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Główny problem został rozwiązany i tak jak pisaliście powodem była pompa wody. Całość rozrządu z pompą wymieniany był po zakupie w marcu 2019 niestety jestem kolejnym przykładem, że wybór SKF był błędem. Wysokiej klasy specjaliści z M4K Garage Wrocław przez trzy tygodnie nie potrafili zdiagnozować przyczyny i tak bez obiegu cieczy auto zrobiło ok 100 km. Co to może oznaczać w dalszej perspektywie nie wiem. Aktualnie temperatura jest stabilna, wróciło ogrzewanie. Auto nie wchodzi już w tryb awaryjny. Zrobiłem 400 km i jestem pewien że układ chłodzenia pracuje poprawnie. Problem jaki się pojawił to wysokie spalanie chwilowe podczas przyspieszania na niskich biegach - nawet 40 l. oraz w dalszym ciągu odczuwalny brak mocy. Spalanie na biegu jałowym oraz podczas jazdy że stałą prędkością nie budzi zastrzeżeń. Silnik trzyma też niskie obroty - jadąc 140 km/h jest 2200 obrotów przy spalaniu ok 8 litra. Wymieniono wszystkie filtry, plukanka silnika i wymiana oleju. Ktoś ma pomysł co dalej robić i czego szukać? Czy problemem może być dpf, odma, układ dolotowy? Z góry dziękuję za wszelkie rady i podpowiedzi.

Jak wydech-dymi???
MIREKTERAZPOLSKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem