View Single Post
Stary 29-05-2010, 16:33   #5
kosteg
ford::professional
 
Avatar kosteg
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-03-2008
Skąd: Wrocław -> blachy LB ;)
Model: BMW 3 touring
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 05'
Postów: 1,726
Domyślnie Odp: latarka w schowku

odswierzam watek.
znalazlem schemat:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak widac uklad ladujacy znajduje sie w latarce a napiecie podawane jest "po stacyjce"

uchwyt montuje wiec w schowku w aucie i podlaczam do zasilania od radia (najblizej)

wielu posiadaczy latarki ma problem z akumulatorkami. wiadomo najstarsze auta jak moje maja juz 17lat wiec spodziewac sie aby oryginalne baterie wciaz trzymaly to wiecej niz wiara w wygrana na loterii Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

oryginalne akumulatorwki (wyciagniete z moich latarek) wygladaja tak:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
badz tak:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

zakup podobnych jest w tej chwili wyzwaniem, a gdy juz komus uda sie takowe zdobyc kosztuja majatek (20-30pln sztuka). ale jest duuuzo tansze rozwiazanie.
doszedlem do niego przegladajac katalogi z akumulatorkami. gdy juz rece mi opadaly i nie bardzo wiedzialem gdzie kupic P-15N, zaczalem przegladac wszystkie o napieciu 1.2v. patrzylem tylko na wymiary. jakie bylo moje zdziwienie gdy zobaczylem ze standard 2/3aaa jest niemal identyczny. niemal co za chwile. jest on bardzo popularny w tzw pakietach.

telefony bezprzewodowe zasilane sa takimi pakietami, czesc zabawek rc tez. trzeba tylko znalezc te skladajace sie z odpowiednich akumulatorkow:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pakiety te pochodza z telefonow, jak widac maja dokladnie te same parametry jakie oryginalne akku z latarek (1.2v i 150mah). za jeden taki pakiet zaplacilem 5pln (4 akku), w celach testowych kupilem 3 pakiety (o testach za chwile) co razem z wysylka dalo mi 21pln.

po rozebraniu takowego mamy juz pojedyncze akumulatorki:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

tak wyglada pomiedzy oryginalnymi:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

jak widac jest on delikatnie wezszy (o mniejszej srednicy) i po wlozeniu do latarki przy wstrzasach ect moze sie zle ukladac. srednica jednak nei stanowi problemu:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

wystarczy kawalek kartki papieru i tasma aby staly sie wlasciwych rozmiarow.

teraz o testach o ktorych wspomnialem. poniewaz nigdzie w instrukcji ani w schematach nie znalazlem info o procesie ladowania wlasnie sprawdzam jak baterie znosza ladowanie bez przerwy przez jakis tam okres czasu i czy latarka je przeladuje czy moze wylaczy po jakims czasie (podpiete w domu do zasilacza stabilizowanego 12.5v 4a). chce sprawdzic tez jak beda znosily doladowywanie czy przerwanie ladowania - poniewaz dysponuje dwoma latarkami jedna zostanie zamontowana w aucie druga bedzie "laboratorium" w domu. o wynikach testow napisze jak tylko takowe bede mial
__________________
Ford Mondeo Kombi 93' 1.8b+LPG -> oddał za mnie życie
Saab 9-5 SportKombi Vector v6 3.0 TiD 02' -> trudna miłość ...
Ford Mondeo Kombi 05'/06' 2.0 TDCi -> weryfikator cierpliwości
kosteg jest offline   Odpowiedź z Cytatem