Temat: [Mondeo 2000-2007] 2.0TDCI Gaśnie powyżej 2.5 tys. obrotów
View Single Post
Stary 30-07-2013, 00:42   #1
frycio
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 29-07-2013
Skąd: Bochnia
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 4
Domyślnie 2.0TDCI Gaśnie powyżej 2.5 tys. obrotów

Witam serdecznie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jestem zupełnie nowy wśród społeczeństwa posiadaczy forda jak i również jest to mój pierwszy silnik diesla.

Problem wygląda następująco na biegach 3-5 po przekroczeniu 2500rpm (przy przyspieszaniu czasem wcześniej a jadąc max delikatnie na granicy zwalniania czasami mi sie udawało dojść do 2700-2800rpm) auto najpierw (wydaje mi się że wyłącza turbinę) słabnie oraz zaczyna mrugać kontrolka świec żarowych (sprężynka), jeżeli przekręcę kluczyk na zero i ponownie na pracę silnika to jedzie elegancko dalej. Jeżeli jednak tego nie zrobię tylko pojadę dalej ignorując to, to silnik zgaśnie i odpali dopiero kiedy wcisnę sprzęgło aż się zatrzyma i dopiero odpalę rozrusznikiem.

Poza tym autko super, nie ma problemów z odpalaniem, nie dymi jakoś, jeździ i do drugiego biegu ma przysłowiowego buta. Przyjechałem nim spokojnie z Londynu do Krakowa zupełnie spokojnie nie licząc tego problemu.

Z racji że nie lubię oddawać autka do naprawy tylko przeważnie sam się w to bawię próbowałem troszeczkę ugryźć temat. Wyczytałem o czujnikach położenia wałka rozrządu / wału. czujnik wałka rozrządu (szary w pokrywie zaworów między 3-4 cyl.) wyczyściłem na autostradzie. Niestety nic.

Dzisiaj zabrałem się za czujnik położenia wału korbowego, wykręciłem, był cały z opiłków, wyczyściłem i zamontowałem.

Jednak dalej występuje ten błąd.

Tutaj prośba do was koledzy o podpowiedzi co zrobić, jak to ugryźć.
Pozdrawiam Michał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
frycio jest offline   Odpowiedź z Cytatem