Temat: [Kuga 2013-2020] 2018, 1.5 benz, 175KM brak mocy P0299
View Single Post
Stary 10-09-2023, 17:42   #8
traper2000
ford::average
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 01-07-2010
Skąd: WrocLOVE
Model: Kuga MK2
Silnik: 1.5 Ecoboost 176KM
Rocznik: 2018
Postów: 92
Domyślnie Odp: 2018, 1.5 benz, 175KM brak mocy P0299

Naszukałem się auta i w międzyczasie sprzedałem swoje. Czas mnie gonił, bo auto jest mi niezbędne. Jeździłem po różnych komisach i tam to dopiero były wałki. Żeby zakończyć jak najszybciej zakup czegoś "super", dobrałem kredytu i postanowiłem kupić używane z gwarancją Toyota pewne auto, myśląc że jak zapłacę więcej to zyskam 100% pewności i gwarancję. Ta kuga była/wydawała się idealna. Jeden właściciel od nowości, wszystkie serwisy w ASO (potwierdzone), przy 75tyś wymieniony olej w skrzyni (rachunek), Toyota zrobiła wszystkie przeglądy (wystawli certyfikat) i wymienione klocki, tarcze, olej, opony, płyny itd. Auto super pachnące i od pierwszego właściciela. Pomiar lakieru itd, itd, itd. Jako, że auto było na drugim końcu Polski, to wsiadłem w pociąg i pojechałem w stronę morza. Tam objechałem kawałek po mieście, sprawdziłem co mogłem, zajrzałem na protokoły i czego miałem jeszcze szukać? Wszystko wydawało się super! Gwarancja na rok dała mi całkowitą pewność.
Jednak w trasie zdarzyło się to, co opisałem. Pojechałem do ASO forda zrealizować gwarancję "bezgotówkowo" i tu pojawiły się schody, ze ta gwarancja to ubezpieczenie i są pewne procedury, i nie jest tak jak było to przedstawiane w T... Jestem umówiony na jutro w ASO Forda i tam mają postawić diagnozę i oszacować koszty. I teraz jeśli się okaże, że to będzie spory koszt naprawy to będę się starał skorzystać z rękojmii, ale strasznie mi szkoda tego auta, jest po prostu SUPER! Dlatego mam tak powalone myśli, bo już nie mam siły znowu szukać. Nie wiem tylko gdzie się kończy moja granica rozsądku i wytzrymałości, tym bardziej że inne problemy życia codziennego też mają wpływ na różne decyzje i wybory.
Przyznaję, ze się już w tym pogubiłem, a kosztowało mnie to już prawie 90k i miało to być auto na następne 7 lat (kredytu).
traper2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem