View Single Post
Stary 05-05-2023, 21:04   #1
edimorton
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-10-2014
Model: FOCUS MK3, FOCUS MK3 FL, E46 320i
Silnik: 1.6 TDCi 115 KM, 1.5 TDCi 120 KM, M54B22 170 KM
Rocznik: 2014, 2015, 2000
Postów: 15
Domyślnie Nieszczelność klimatyzacji. Wymiana parownika.

Cześć,
Po zimie zauważyłem, że w Focusie mk3 2014, przedlift mojej żony, nie chłodzi klima. Ponieważ dobijałem ją rok temu ASO na promocji, postanowiłem skorzystać z tego znowu, w zakres usługi wchodzi w końcu sprawdzenie układu. Niestety tak jak się obawiałem stwierdzili nieszczelność układu natomiast nie potrafili jej namierzyć. Poleciłem im zatem aby namierzyli ten wyciek i wycenili mi naprawę. No nie powiem wyrwało mnie trochę z kapci po telefonie z wyceną. Wyciek z parownika, koszt naprawy powyżej 8 tysięcy złotych. Trochę sporo jak na 9 letniego Focusa. Podyktowane to jest tym, że żeby wymienić parownik trzeba rozbierać deskę rozdzielczą, tak mi przynajmniej powiedziano a wyciek stwierdzono za pomocą lusterka włożonego w miejsce filtra kabinowego.
Zabrałem samochód z ASO, zapłaciłem trochę ponad 400 zł za diagnozę i szukam teraz miejsca gdzie zrobią to w normalnych pieniądzach.
Czy ktoś z szanownych użytkowników przeprowadzał podobną operację w swoim Fordzie i ma godnego polecenia mechanika najchętniej w Warszawie lub okolicach (aczkolwiek jeżeli jest ktoś na prawdę polecany pojadę dalej).
Boję się oddawać go na taką robotę do pierwszego lepszego wymieniacza części, który może i jakoś rozbierze tą deskę rozdzielczą ale czy będzie w stanie ją złożyć tak żeby to się trzymało kupy...
Kontaktowałem się ze Zbicarem z Naddnieprzańskiej polecanym jako specjalista i magik od fordów. Nie robi klimy, nie podejmie się.

Będę bardzo wdzięczny za polecenie kogoś kto będzie umiał to ogarnąć, zdiagnozować i naprawić.
edimorton jest offline   Odpowiedź z Cytatem