View Single Post
Stary 14-08-2023, 10:51   #1
PAFFCIO
ford::professional
 
Avatar PAFFCIO
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Już bardziej Wawa jak Sz-n
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 1,526
Domyślnie Skrzynia automatyczna A8 - [UDANE] dołożenie manetek zmiany biegów

Cześć.
[Update 2023.10.22]
1. Dołożenie manetek zakończyło się sukcesem. Podziekowania dla kolegi @mayak , który ogarnął całą operację. Bez jego skilu i wiedzy, nie zrobiłbym tego sam.
2. Skrzynia to A8 8F40
3. Czy statycznie, czy dynamicznie...każdy musi sam sobie odpowiedzieć. Ja zrobiłem wymianę dynamiczną, ca 16 litrów, RAVENOL ATF D-M ULV
4. Millers nie ma oleju do tej skrzyni.


O wrażeniach z działania skrzyni po swapie, napiszę już wątku.
[ ]

Po rozmowach z jednym z naszych forumowych speców, pojawiła się nadzieja, swapa manetek do sterowania skrzynią w moim mondziaku.
Brak możliwości hamowania silnikiem w niej, strasznie mi doskwiera.
Jednakże samo sterowanie biegami poprzez swap manetek, to jedno, drugie sens takiego przedsięwzięcia.
Ponieważ te skrzynia występuje z manetkami wyłącznie, w "packu" z hakiem, zastanawiam się, czy posiada ona sprzęgło blokujące?
Czy występuje ono w każdej, czy tylko tej w pakiecie z hakiem holowniczym?
Bez niego, pomysł hamowania skrzynią hydrokinetyczną, nieco traci na atrakcyjności.
Rozgryzając ten temat, okazało się że nie za dużo jest informacji o niej.
Może ktoś mądrzejszy, odpowie na powyższe i tych kilka poniżej pytań?:
1. Numer/symbol/ model - znalazłem A8 8F35 - czy to prawidłowy symbol?
2. Ile litrów i jaki olej polecacie do tej skrzyni? Ile przy wymianie statycznej, a ile dynamicznej? Czy 50-60 kkm przy dość standardowym użytkowaniu to dobry przebieg, do wymiany oleju?
3. Czy można dobrać któryś z oferty Millers'a? - używam ich oleju silnikowego i mam bardzo dobrą opinię nt ich produktów.
4. Może ktoś ma albo wie, gdzie jest dostępna jakaś instrukcja, karta techniczna, coś bardziej szczegółowego niż folder reklamowy?


Liczę jak zawsze na speców, którzy tu są, na rzeczową informację i pomoc :-)
__________________

Ostatnio edytowane przez PAFFCIO ; 22-10-2023 o 09:42 Powód: Aktualizacja tematu
PAFFCIO jest offline   Odpowiedź z Cytatem