View Single Post
Stary 10-05-2017, 12:55   #308
jaksen
ford::advanced
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 05-07-2015
Skąd: Jelenia Góra
Model: Ford Mondeo Mk4 Tit FL/ C-max I FL Trend
Silnik: 2.0 TDCI 163 KM DW10C / 1.6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2010 / 2008
Postów: 397
Domyślnie Odp: EGR w 1.6 TDCI (sterowany elektrycznie) wymontowanie, czyszczenie

Cytat:
Napisał damiasek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Obracasz za pomocą "widełek" po rozłączeniu korpusu z silnikiem - tam gdzie są te rolki. obrót osi jest możliwy tylko w zakresie 90 stopni.

Właśnie ten pył zaciera oś obrotu i utrudnia pracę EGR-u, a oś najwygodniej czyści się od góry.
Postaram sie dziś wrzucić zdjęcia, aby zobrazować, to o czym pisałem.

Cytat:
Napisał damiasek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nic nie trzeba ciąć, najpierw zakładasz nienapiętą sprężynę na widełki, a następnie przekręcasz dwie części EGR-a względem siebie i skręcasz 30s i zrobione.
Niestety u mnie nie szło tego zrobić... pewnie coś źle robiłem, ale w końcu jw. jakoś się udało...

Cytat:
Napisał damiasek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A tak w ogóle to gratuluję skutecznej naprawy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i mam nadzieję że wystarczy na więcej kilometrów niż mnie (u mnie od naprawy przy 217kkm działał bezproblemowo do 295kkm)
... dzięki, dzięki. Forsacan i ELMconfing do wczoraj nie wyrzucił mi żadnego błędu z egrem, ale w związku z tym, że próbuję ustalić przyczynę białego bąka pojawiającego się co kilkanaste/kilkudziesiętne odpalenie na zimnym silniku dałem autko do sprawdzenia IDSem..., a tu niespodzianka, bo EGR dalej wypluwa błędy (w Forscanie jw błędów nie było, choć na rozgrzanym silniku i biegu jałowym dość wartości otwarcia egru dość solidnie się wahały) i trzeba go będzie chyba wymienićGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak odbiorę autko napiszę co tam dokładnie IDS ustalił.

Dostanę gdzieś EGR w cenie mniejszej niż 550zł?
jaksen jest offline   Odpowiedź z Cytatem