Temat: [Mondeo 2000-2007] Nie pracuje na 1 cylinder 1.8HE
View Single Post
Stary 04-06-2011, 11:26   #17
karloss
FCP member
 
Avatar karloss
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 19-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 2,017
Domyślnie Odp: Nie pracuje na 1 cylinder

To może ja jeszcze wtrącę swoje trzy grosze.
Jakieś 3 tygodnie temu wymieniłem cewkę na Boscha (z logiem FoMoCo - taka czarna, inny kształt niż te dotychczasowe) i jestem w pełni zadowolony. Dodam, że wcześniej wymieniłem na cewkę też oryginalną (koszt. ok 150zł) między innymi sprzedawaną kiedyś przez gościa z Lublina, jakby ktoś nie kojarzył.
Pierwsza cewka, ta za 150zł sprawowała się przez około 1,5 tyg. bez zastrzeżeń, potem zaczęło się szarpanie, brak mocy, jednym słowem kiepsko. Auto przy dodawaniu gazu dławiło się, ale były momenty, gdy pracowało zupełnie OK.
I tutaj mam swoją teorię:
- cewka uległa przegrzaniu, co doprowadziło do micro przebić wewnątrz;
- micro przebicia mogą się regenerować, dlatego były momenty, gdy cewka pracowała OK i to mnie zmylało, że to może być wina cewki (szukałem problemu w układzie paliwowym);
- przy nagłym dodaniu gazu zwiększa się ilość paliwa, która trafia do cylindra, słaba iskra (przebicia w obwodzie cewki - straty) dobrze nie zapali takiej mieszanki i stąd praca jakby na 3 cylindrach i zmulenie auta, odpuszczenie gazu i lekkie dodawania go później rozwiązuje problem.

Po wymianie cewki na nową jak ręką odjął. Wszystko cacyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sorry za przydługi wywód, ale może komuś się przyda.
karloss jest offline   Odpowiedź z Cytatem