View Single Post
Stary 09-07-2011, 09:14   #132
waiter
ford::beginner
 
Avatar waiter
 
Zarejestrowany: 19-01-2008
Skąd: Mazury
Model: S-MAX :)
Silnik: 2.2TDCI 200KM
Rocznik: 2011
Postów: 32
Domyślnie Odp: 2.0 Duratec 145 KM M5 czy 1.6 EcoBoost 160 KM M6

Panowie - ale czy tylko kasa się liczy?
Kurna nasze autka kosztują coś w granicy 100tys. zł.
Po co kłócić się czy wydamy 100zl więcej lub mniej na paliwo miesięcznie.
Jeżeli tylko mamy patrzec na takie koszty to zacznijmy nasie eSie porównywać też z autkami typu Aygo czy Panda. Tam i cena zakupu niska i spalnie mniejsze.
Jak by iść tym tropem to może i zaczniemy rozważać kwestię kosztow jakby zainstalować gaz?

Ja przypuszczam, że rocznie machnę coś 20-25tys. km i mam diesla i to najdroższą odmianę silnikową.
I w zupełności tego nie żałuję a wręcz jestem z tego faktu super zadowolonyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A czym mnie ten silnik przekonał - ELASTYCZNOŚCIĄ.
Żadna benzynka ze stajni Forda takiej nie daje.

A co do kosztu zakupu to sprawa jest bardzo względna - cena zakupu często bardzo mocno różni się od ceny katologowej. Przy odpowiednim rabacie i taki dieselek może być całkiem "niedrogim" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zakupem.

Dodam, że obecnie moje 2.2 TDCI pali 8l/100km - pełna obasada na pokładzie i zawsze do przoduGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
waiter jest offline   Odpowiedź z Cytatem