View Single Post
Stary 04-09-2017, 15:01   #16
MountainDew
ford::amateur
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 12-06-2017
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 1
Domyślnie Odp: ikonka silnika, ikonka kluczyka (serwis), brak mocy a po ponownym odpaleniu peta

Trafiło i na mnie, objawy bardzo podobne do opisanych w pierwszym poście.
2.0 TDCi 150KM, 99500km przebiegu.

Po wyjeździe z Poznania (piątek wieczór), zatrzymałem się za pierwszą bramką na A2 żeby wyciągnąć coś z bagażnika, po ponownym odpaleniu auta ikonka płaskiego klucza i komunikat "sprawdź instrukcję", a instrukcja kieruje do serwisu, dodatkowo brak mocy, jakbym jechał bez turbiny. Przejechałem ~10km i zatrzymałem się na zjeździe żeby sprawdzić czy temat wróci po krótkiej przerwie. Po postoju około 3-4min ruszam i jadę normalnie, jakby wcześniej nic nie było.

Dojechałem nad morze, gdzie auto stało do niedzieli nie ruszane, ale przy próbie powrotu ta sama historia, więc i próba tymczasowego rozwiązania problemu podobna, poskutkowało tak samo, aż do tankowania. Po uzupełnieniu baku i uruchomieniu silnika wyskoczyła kontrolka "check engine" i już nie zgasła do samego Poznania. Dzisiaj rano w serwisie Bemo Motors taka sama diagnoza - EGR do wymiany.

Szczęśliwie łapię się jeszcze na wymianę gwarancyjną.

Ciekawi mnie jak zapobiegać takim "wypadkom". Auto mam po wynajmie długoterminowym, jestem drugim właścicielem, a pierwszy strzelił prawie 100kkm w 2lata co interpretuję jako długie trasy.
MountainDew jest offline   Odpowiedź z Cytatem