View Single Post
Stary 27-11-2011, 18:53   #1
halasz81
ford::beginner
 
Avatar halasz81
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 24-08-2011
Skąd: Okolice Żar(Lubuskie)
Model: MONDEO MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 30
Post Włączający sie wentylator chłodnicy po zapłonie

Witam.
Jak w temacie Około dwóch dni temu, zauważyłem ze po zgaszeniu auta wentylator chodzi przez ok.10s wentylator. Od dziś załącza się już po przekręceniu zapłonu,od razu na 2 bieg, chodzi cały czas przy włączonej jak i wyłączonej klimie ,Zgaszonym bądź odpalonym silniku(Dodam że klimatyzacja chłodzi normalnie).
Po przeczytaniu kilkudziesięciu postów(rozbebeszone pół auta)

Za poradami kolegów sprawdziłem wtyczki (czyste nie nadtopione,lecz po zapłonie od razu pojawia się napięcie,na tej do wentylatora).

Przekaźnik ok ( również cały czas dochodzi do niego napięcie po zapłonie, sprawdzone miernikiem)

Wentylator podpięty na krótko włącza się na 2 bieg(z tym że to wersja z jednym wentylatorem i nie widzę tu żadnego rezystora,jedynie srebra puszeczka"bosch"z 3 przewodami.

Odłączany akumulator w celu skasowania ewentualnych błędów(dalej to samo).
Wersja climatronika z żółtym piktogramem nawiewu na szybę(jeżeli to coś zmienia)
oto fotki
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wentylator wraz z kostką
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. napięcie na wtyczce po przekręceniu kluczyka
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. napięcie na stykach do przekaźnika także po kluczyku

Proszę o podpowiedzi i trochę wyrozumiałości to mój 1 post.
Krytyka również mile widzianaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez halasz81 ; 27-11-2011 o 22:04 Powód: Dodanie informacji
halasz81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem