View Single Post
Stary 31-12-2013, 16:31   #6
msk85
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-05-2011
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo
Silnik: 1,8 16V
Rocznik: 2002
Postów: 15
Domyślnie Odp: Wymiana uszczelniaczy bez sciagania glowicy

Jestem raczej samoukiem. W dzieciństwie sporo czasu spędziłem w garażu z ojcem. Generalnie ile mogę naprawiam sam. Z wymianą uszczelniaczy też sobie poradzę. O wiele bardziej obawiam się o to, czy uda mi się to zrobić bez ściągania głowicy. Tutaj jest główne pytanie. Czy ktoś wcześniej to robił. Wiem, że w 8 zaworowych silnikach jest to możliwe, ale w przypadku 16v pojawia się problem, bo zawory są pod kątem.

Zewnętrzna skala jest w barach (czyli w przybliżeniu w atmosferach). Wewnętrzna skala jest w PSI. Środkowa to kg/cm2.

Zużycie oleju mocno mi skacze. Wcześniej badałem wychodziło mi 3l/15000km. Teraz jest więcej. Stawiam, że około 0,5l/1000km. Można powiedzieć, że olej sam zaczął się wymieniać, a to już nie jest dobrze. Dzisiaj ściągnąłem filtr powietrza. Słyszałem drobne jakby bulogotanie w rurze prowadzącej do przepustnicy. dmucha też mocno olejem z korka wlewu, ale żadnego dymu nie widziałem.

Bardzo mnie zastanawia skąd mam takie wysokie ciśnienie. Może właśnie olej z kolektora dolotowego uszczelnia pierścienie? Dobrą oznaką jest to, że każdy tłok ma równo wysokie ciśnienie. Pomiar był oczywiście wykonany na rozgrzanym silniku z odłączonymi wtryskiwaczami. Czy ktoś się orientuje czy przy wytartych pierścieniach olejowych nadal będzie wysokie ciśnienie sprężania???

Lubię dzielić się wiedzą w danym temacie. Dlatego będę informował o postępach, czy też jakichkolwiek informacjach, które udało mi się wyciągnąć z mojego Mondeo. Jednakże słucham też rad, jeśli ktoś miał podobne problemy to nie chcę powtarzać niepotrzebnych i kosztownych czynności.

To co napisałem wyżej jest efektem konsultacji ze znajomym mechanikiem, który mnie wspomaga od strony technicznej.

Ostatnio edytowane przez msk85 ; 31-12-2013 o 16:43
msk85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem