View Single Post
Stary 31-12-2013, 16:44   #7
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,076
Domyślnie Odp: Wymiana uszczelniaczy bez sciagania glowicy

Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wydaje mi się, że zewnętrzna skala ma PSI
Patrząc od środka kolejno są skale w PSI (żółta skala), kg/cm2 (atmosfery) i ostatnia Bary.

Bump:
Cytat:
Napisał msk85 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bardzo mnie zastanawia skąd mam takie wysokie ciśnienie.
Myślę, że pomiar jest wiarygodny. Ja też w tym roku mierzyłem u siebie ciśnienie sprężania i na dwóch cylindrach jest 15 kg/cm2 i na dwóch pozostałych 15,5 kg/cm2, przebieg licznikowy 200000km, prawdopodobny 300000km. U mnie od wymiany do wymiany nie dolewam oleju, zaczynam od stanu max, kończę na min, przejeżdżam w tym czasie pomiędzy 10000 a 15000km.
Cytat:
Napisał msk85 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy przy wytartych pierścieniach olejowych nadal będzie wysokie ciśnienie sprężania???
Za uszczelnienie cylindra odpowiadają pierścienie uszczelniające, olejowe odpowiadają za zgarnianie oleju z gładzi cylindra.
Cytat:
Napisał msk85 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiem, że w 8 zaworowych silnikach jest to możliwe, ale w przypadku 16v pojawia się problem, bo zawory są pod kątem.
W silnikach ośmiozaworowych też bywają zawory ustawione skośnie.
Przy wymianie uszczelniaczy wykręcasz świece zapłonowe i tak ustawiasz tłoki, by przy wymianie uszczelniaczy w danym cylindrze tłok był w górnym położeniu, więc zawór nie wpadnie do cylindra. Dmuchanie do cylindra raczej niewiele da, bo wystarczy, że na moment przyciśniesz zawór i już wpadnie do cylindra. Żeby podnieść zawór do góry, robisz sobie z drutu rodzaj haczyka, którym przez otwór po świecy możesz zawór podnieść do góry.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem