View Single Post
Stary 11-08-2022, 14:22   #13
MchalS80
ford::beginner
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 03-03-2019
Skąd: POZ
Model: Focus Mk4
Silnik: 1.5 Ecoboost 150/A8
Rocznik: 2018
Postów: 26
Domyślnie Odp: Dołożenie elektrycznego zamykania klapy bagażnika w kombi

Temat leciwy, ale co tam - jest bardziej świeży o elektrycznej klapie w HB z chińskim napędem - i to właśnie ten temat zainspirował mnie do zgłębienia tematu...ale na bazie używanych części.

Oryginalne części mam już zgromadzone, montaż na dniach. Całość wyszła 1,4k PLN Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Będzie to wersja bez czujnika 'na machanie nogą'.

Na całą akcję zdecydowałem się napotkawszy na aukcji wiązkę klapy (za jedyne 114zł!), która szalenie ułatwia połączenie wszystkich elementów z listy poniżej - i wymaga dołożenia 'jedynie' 6-8 przewodów (z czego 2 jak ktoś ma BLIS (dokładamy 2x stałe +12v) lub 4 bez BLIS (2x+12v i MS CAN+-) ciągnięte z przodu auta, reszta do 'pobrania'/przepięcia z wiązek obecnych na tyle/klapie.

Po wcześniejszej dokładce kamery i BLIS, stopień komplikacji elektryfikacji klapy oceniam na 2/5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (Kamera 4- rozbieranie konsoli+słabe dojście APIM, BLIS 3- trzeba zdejmować zderzak).
Przy klapie przeciągamy przewody na tył (łatwe) i ściągamy osłonę klapy (łatwe). Upały ułatwiają sprawę-plastiki łatwiej współpracują Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., ale pewno przydadzą się zapasowe kołki do tapicerki.
  • modul PLM (Focus MK4/Kuga MK3) JX7T-14B673
  • silownik L JX7B-N404C85
  • silownik R JX7B-N404C84
  • zamek DS7AN442A66BE
  • przycisk kalpy Ford EZC-FR-029
  • przycisk konsoli JX7T-19B514-AA (ten przycisk na razie pomijam, uważam za zbędny)
  • osłona klapy L/czujnik przytrzasniecia JX7B-N404C89
  • osłona klapy R/czujnik przytrzasniecia JX7B-N404C88
  • wiązka elektrycznej klapy JX6T-14405-GEAB

Jeśli kogoś interesują schematy do tej dokładki - mogę się podzielić.
MchalS80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem