View Single Post
Stary 25-04-2016, 20:41   #21
Mario_
ford::advanced
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-06-2015
Skąd: Częstochowa
Model: GALAXY MK3
Silnik: diesel
Rocznik: 2006
Postów: 269
Domyślnie Odp: Odpowietrzenie układu paliwowego oraz nieszczelność bąbelki

Udało się usprawnić moje auto :-)
Pomogła wymiana czujnika kopiowania turbiny, na początku obstawialiśmy EGR zaślepienie nic nie pomogło, później została wyjęta turbina, gdzie fachowiec od turbin zauważył ciężko chodzące zawieszające się łopatki (usprawnił za 200zł) następnie po zmontowaniu auto chodziło lepiej ale nie to. Odebrałem auto robiąc trasę 500km co jakiś czas zapalała się kontrolka auta na zegarze taka jak ESP i auto wchodziło w tryb awaryjny, po zgaszeniu i odpaleniu auta znowu się pojawiała albo odrazu albo po czasie. Po podłączeniu kompa już zamiast błędu P003 pojawił się nowy błąd P2263 który bardziej naprowadzał na czujnik turbo. Dzisiaj odebrałem auto i udało się w końcu trafić. Teraz auto chodzi i przyspiesza płynnie. Błędy zniknęły P003 który miałem od zakupu auta i P2263 również. Jutro mam małą trasę sprawdzę czy nie pojawi sie kontrolka na zegarze ESP i tryb awaryjny. Jeszcze co mi zostało to wymiana tych oringów od filtra paliwa bo te bąbelki też nie powinny się pojawiać :-) chwilowo na łączeniach użyłem taśmy samo wulkanizującej i już jest poprawa narazie tak będę jeździł ;-)
Mario_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem