View Single Post
Stary 26-03-2018, 22:27   #1
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,552
Domyślnie Przesunięta wskazówka obrotomierza (zaniżone obroty)

Założę temat, bo nigdzie nie mogłem znaleźć podobnego problemu, a może komuś to pomoże.

Mam problem po podmianie zegarów. Wskazówka obrotomierza jest ewidentnie przesunięta, czego w pierwszej chwili nie zauważyłem:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Testy z Forscanem tylko potwierdziły diagnozę, brakuje jakichś 200 obrotów. Na szczęście jest to stała wartość:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mam też film z testu zegarów, widać, że wskazówka nie dojeżdża do końca:
https://www.youtube.com/watch?v=xQZ9W1e2j1w


Rozkręciłem zegary i delikatnie przesunąłem wskazówkę śrubokrętem. Niestety, po ponownym podłączeniu i przywróceniu zasilania w aucie, zegary przesunęły się na pozycje startowe i problem pozostał. Stąd mój wniosek, że trzeba jednak całość rozkręcić i przesunąć.

Czy ktoś już to robił? Po zdjęciu plastikowej osłony z tyłu licznika widać białe osłony pod każdą ze wskazówek (obroty, temperatura, paliwo i prędkość). Może to powinienem zdemontować?
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem