Temat: [Focus 1998-2004] Odpowietrzanie układu chłodzenia
View Single Post
Stary 25-10-2021, 11:25   #239
bartolczyk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-04-2021
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 14
Domyślnie Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia

Focus MK1 1.8 TDCi. Wymieniłem samodzielnie chłodnicę, zalałem borygo. Najpierw weszło ok. 3l, potem jeszcze z 1.5l. Aktualnie auto nagrzewa się w miarę normalnie i nie przekracza 90st przy normalnej jeździe (opierając się na trybie serwisowym zegarów i pozycji nr 15). Na światłach, postoju, temp spada.
Dalej już się nie chce odpowietrzyć. Jeżdżę krótkie kilkukilometrowe trasy żeby go sprawdzać, nie wiem na ile sobie mogę pozwolić żeby go nie uszkodzić jeśli ciągle jest gdzieś zapowietrzony. Przy nagrzanym silniku płyn w wyrównawczym ma wyższy poziom (może to normalne, nie wiem) i sam zbiornik jest jakby ledwo ciepły, letni. Sprawdzałem przewody do chłodnicy - zimne wszystkie, chłodnica zimna. W samochodzie nie ma ciepłego nawiewu. Przed wymianą chłodnicy nie było problemów z nawiewem czy temp silnika.

Jak mogę go jeszcze sam diagnozować, co sprawdzić, gdzie zajrzeć? Nie wiem czy ciepłego nawiewu nie ma wyłącznie ze względu na układ chłodzenia czy coś jeszcze, latem nie używałem, może coś innego mu się stało.
Jeśli chodzi o ilość płynu czytałem że niby powinno wejść 6.5l tyle że chłodnice kupiłem oczywiście jakiś zamiennik, może ma mniej rurek mniejszą pojemność, ale chyba nie 2l różnicy?
Czytałem cały wątek, widziałem poradnik zalewania. Czy do mojej wersji focusa też powinno się to tak stosować czy tylko do bezyniaka?
bartolczyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem