Temat: [Mondeo 2000-2007] Cieknąca pompa wspomagania
View Single Post
Stary 08-11-2015, 21:18   #188
kamoreks
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-08-2010
Skąd: Łódź
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90 HP
Rocznik: 2001
Postów: 45
Domyślnie Odp: Cieknąca pompa wspomagania

Cytat:
Napisał rewolt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bo myślałem, że wystarczy rozkręcić te dwie śruby, tylko właśnie nie wiem jak później tą 18-tkę wyciągnąć z tej (chyba aluminiowej) rurki :/
Na śrubie 22 łączącej się z obudową jest szczelna, ale właśnie zaczyna przeciekać u góry między 18-tką a tym przewodem. Próbowałem już uszczelniać pastą, ale nic to nie dało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jestem już po operacji wycinania nakrętki 18 (liczy się precyzja i jakieś 20-30 min czasu). Jak mówiłem wcześniej, miniszlifierką szlifujemy nakrętkę od zewnątrz aż, ujrzymy pierścień. Należy użyć tarczy tnącej i ciąć na wysokości miedzianego/mosiężnego pierścienia. Wysokość cięcia należy "zdjąć" pomiarem z nowej nakrętki. Jak już będziemy mieli pole robocze około 5-7 mm gdzie będzie widać inny kolor miedziany to kręcimy nakrętką (uwaga jak weźmiemy opuścimy jakby nakrętkę w dół to pierścień stoi i wtedy kręcąc ustalamy położenie pierścienia - trzeba wyczuć). Jak ujrzymy szczelinę bierzemy szczypce Segera rozpychamy i zdejmujemy nakrętkę w dół. Jest jeszcze opcja, że trzymamy śrubokrętem lewą stronę pierscienia, szlifujemy trochę, żeby pocienić prawą stronę i wtedy odginamy, wyłamujemy pierścień i nakrętka schodzi. Ale robimy to powoli, jak ktoś chce uporać się z 5 min to na pewno coś przetnie. Na dniach napiszę porządny opis regeneracji pompy (jednak niestety powiem tyle, jeśli macie przejechane więcej niż 400 000 km to regeneracja przez uszczelniacze na nic bo wałki są za bardzo wytarte w miejscu uszczelniacza, oczywiście będzie działało, ale czy tydzień czy pół roku nikt nie wie- będą oczywiście fotki). Więc od razu lepiej szukać zestawu do regeneracji z wałkiem wtedy mamy 1000% pewności, że będzie chodziło - może słabiej, może lepiej, ale na 100% będzie pompa działała.

Ostatnio edytowane przez kamoreks ; 08-11-2015 o 21:27
kamoreks jest offline   Odpowiedź z Cytatem