View Single Post
Stary 27-08-2007, 10:54   #9
pkrystek
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-06-2007
Model: Ford Focus MK2 sedan
Silnik: 2.0 TDCI 136KM
Rocznik: 2007
Postów: 95
Domyślnie

Cytat:
Napisał piotrex
Malo jest uzytkownikow 2 litrowych focusow i nie jestem pewien czy nie jest to sygnal do zakupu TDCi. Odnosze wrażenie ze chyba w ogole ich nie ma.
Ja też jeździłem do tej pory benzynowymi, ale gdy pojawiły się coraz to bardziej nowoczesne
i dynamiczne diesle to zmieniły mi się preferencje, fakt, że są same auto jest ok.10tys. droższe niż "zwykły" benzykiak 1.6, których jest najwięcej i moze dlatego
nie występuje wiele np. focusów z tymi silnikami. A silnik ten to rzeczywiście (przynajmniej
teraz jak powiedzieli mi w ASO to bardzo dobra konstrukcja (podobny jak zachwalany i znany HDI Peugeota), oczywiście jest to całkiem inny silnik niż w 2.0tdci w Mondeo).

Spalanie i dynamika (odejście na 3,4 lub 5 biegu niesamowite) to jego zalety przy wadze samochodu ok. 1350kg, aha jeszcze cisza w aucie.

Zobaczymy po przejechaniu kilkudziesięciu tys. km jak bedzie wyglądała jego awaryjność (ale to inny temat). Wcześniej zastanawiałem się na 2.0tdci czy 1.8 tdci. Opinie były rózne, wybrałem 2.0 i na razie jestem zadowolony.
pkrystek jest offline   Odpowiedź z Cytatem