Temat: [Mondeo 2000-2007] jak sprawdzić dwumase
View Single Post
Stary 19-12-2013, 08:16   #105
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: Re: Odp: jak sprawdzić dwumase

Cytat:
Napisał jakubzawarty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wymieniałem sprzęgło i mondeo i w fieście tdci i nie korzystałem z żadnych specjalistycznych narzędzi i jak narazie fiesta zrobiła bez problemu 40 a mondeo 15kkm
To narzędzie to raczej chwyt marketingowy, który trochę ułatwia zakładanie i zdejmowanie. Zobaczcie sobie na youtube jak działa ten klucz. Nic szczególnego... Dwumasa jak ma luzy w dwóch płaszczyznach i klika przy ruszaniu kołami po zdemontowaniu to już do wymiany. U mnie po zdemontowaniu już miała luzy w każdą stronę ale słychać jej przy pracy samochodu jeszcze nie było. Ale przy okazji, że padł docisk to wymieniłem komplet sprzęgła bo jak mechanik stwierdził to moja dwumasa jeszcze z rok maks i przymusowa wymiana. Obecny przebieg 200tys km. Wymiana 2 tyg temu. Części 1960zł po zniżce mechanika w sklepie (nie miałem czasu, żeby ściągać z allegro) robota 400zł ale przy okazji wyczyścili i nasmarowali rozrusznik. Opiłków nie miał ale teraz lepiej pracuje. Tak dla potomności gdyby któś znów pytał o cenę itd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem