Temat: [Focus 2004-2008] gdzie jest filtr kabinowy
View Single Post
Stary 25-09-2012, 23:24   #33
tomasz_kombi
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 04-09-2012
Model: Focus II
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 3
Domyślnie Odp: gdzie jest filtr kabinowy

Witam

Pozwalam sobie "podpiąć" się pod temat gdyż właśnie poszukując sposobu na dotarcie do przedmiotowego filtra i jego samodzielną wymianę trafiłem na to Forum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Po kilku nieudanych podejściach do odkręcenia pedału gazu postanowiłem spróbować metody którą już ktoś tutaj opisywał.
Wystarczył mi więc ostatecznie klucz płasko-oczkowy "7" ponieważ śrubki (tylko dwie - widocznie trzeciej ktoś kto to robił wcześniej nie miał ochoty wkręcać z powrotem) trzymające pokrywę filtra nie były na torxa tylko ze zwykłym łbem sześciokątnym.
W arcy niewygodnej pozycji udało mi się te dwie śrubki wykręcić i maltretując stary filtr wyszarpać go z wnęki.
Z nowym musiałem obchodzić się nieco delikatniej aby po włożeniu wypełnił całą przestrzeń i nie był dziurawy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wymagało to wcześniejszego "uformowania" go aby stał się nieco elastyczny i aby dało się go wygiąć w łuk. O tak:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Potem znowu "trochę" gimnastyki i powolutku (centymetr po centymetrze) nawy filtr trafił na swoje miejsce.
tomasz_kombi jest offline   Odpowiedź z Cytatem