View Single Post
Stary 10-03-2010, 17:08   #1
1Adam85
 
Postów: n/a
Smile Napinacz paska wieloklinowego - samodzielna wymiana

Witam Wszystkich.
Mój problem z piszczącym paskiem wieloklinowym (Focus 1.8 tddi) zaczął się wraz z nadejściem zimy i mrozów. Nie pomogło żadne smarowanie środkami, wymiana na nowy pasek nie przyniosła żadnego rezultatu, wymiana na krótszy - dokładnie o 4mm również na niewiele się zdała. Mam już tego dosyć i postanowiłem sam wymienić przyczynę całego zamieszania związanego z piskiem czyli cały napinacz paska wraz z łapą. Koszt na allegro to ok.300zł. Mam tylko podstawowe pytanie - Czy sobie poradzę? Wydaje mi się na mało skomplikowaną czynność, ale zawsze mogę się mylić i proszę o poradę czy jest jakiś manual do tego, a może ktoś z Was już wymieniał tą część.

PS. Gdyby kogoś zastanawiało dlaczego nie chcę oddać auta do mechanika...to już odpowiadam. Nie wiem czy mam jakiegoś pecha ale rok temu wymieniałem rozrząd i mechanik nie dokręcił wszystkiego - w efekcie urwała się łapa z poduszką pod silnikiem i miałem koszty na 1000zł, mechanik który naprawiał łapę zgubił jakąś zawleczkę łączącą linki od lewarka zmiany biegów i skrzyni - w efekcie rozłączyło mi się to w trasie i zostałem z wrzuconą "czwórką". Ostatnio po naprawie zawieszenia mechanik oddał mi auto w którym nadal coś stuka (wg. niego to nic...i mówi, że żadnych luzów nie ma) a do tego nie dokręcił mi koła bo było tylko na dwie śruby przykręcone!!!! Jednym słowem masakra! Powiedziałem sobie, że takie naprawy które nie są powiedzmy "grubsze" to od tego sezonu przeprowadzać będę własnoręcznie.

Pozdrawiam...
  Odpowiedź z Cytatem