View Single Post
Stary 11-03-2010, 18:11   #8
OphisR
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-12-2009
Model: Focus MK1
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 65
Domyślnie Odp: Napinacz paska wieloklinowego - samodzielna wymiana

Kolego ja wymieniałem w zeszłym tygodniu pasek.
Oto cytat z identycznego tematu.
Cytat:
Napisał gyny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Sprawa jeżeli chodzi o stopień trudności to jest raczej prosta. Potrzebny jest tylko kanał lub podnośnik - od dołu jest lepszy dostęp do mechanizmu prowadzenia paska. A więc tak:
1. Zdejmujemy osłonę silnika (jeżeli jest oczywiścieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2. Klucz 15 - najlepiej oczkowy i z długa rączką lub rurową przedłużką zakładamy śrubę przytrzymującą rolkę napinacza (tą ruchomą - napinającą) i naciskamy dość mocno w stronę jak byśmy chcieli ją wkręcić wówczas ściśnie się napinacz i możemy spokojnie zdjąć stary pasek.
3. Następnie zakładanie nowego paska - jeżeli mamy kogoś do pomocy, to nie ma problemu, jedna osoba ściska napinacz a druga zakłada pasek. Jeżeli natomiast jesteśmy zdani tylko na siebie to zaczynamy zakładanie paska od najdalszego koła w kierunku napinacza - tak aby na rolkę napinacza zakładać na końcu. Jak juz mamy założone na wszystkie koła to jedną ręką ściskamy napinacz, a drugą zakładamy pasek na ostatnią rolkę napinacza. I po sprawie
Tak więc wymieniając pasek wielorowkowy nie musimy odkręcać nawet żadnej śruby. (no z wyjątkiem tych od osłony silnikaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Natomiast co do uszkodzonych rolek. Aby zminimalizować koszty można wymienić same łożyska w rolkach. I tak np. w rolce prowadzącej - przed sprężarką klimy - jest zwykłe łożysko 6203 -koszt 12 zł proponyję SKF Explorer o zmniejszonych oporach toczenia - wystarczy odkręcić rolkę wymienić łożysko i przykręcic z powrotem (dobrze gwint śruby posmarować jakimś specyfikiem do zabezpieczania gwintów np. Loctite 243)
Pozdrawiam
Ja wymieniałem z kanału i sam sobie poradziłem, bez najmniejszego problemu.
OphisR jest offline   Odpowiedź z Cytatem