View Single Post
Stary 24-01-2015, 10:16   #1
M!ko
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 03-04-2008
Skąd: Kalisz
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 110km
Rocznik: 2001
Postów: 8
Domyślnie Nierówne obroty silnika, czasem nie odpala.

Witam kochani i bardzo proszę o pomoc.

Zakupiłem mondeo mk3 1.8 110km tydzień temu. U sprzedającego podczas oględzin/jazdy próbnej i ogólnie autko chodziło fajnie, a teraz są problemy (duże!)

Silnik jest zagazowany od 3 lat instalacja lovatto. Po zakupie udałem się na przeglad instalacji z wymianą filtrów i regulacją sekwencji. Od momentu zakupu świeciła się kontrolka check engine, u gazownika po podłączeniu do komputera wywaliło błąd o zbyt ubogiej mieszance. Wykasował błąd, ustawił mapy czy jakoś tak I check się nie świeci póki co.

Problem jest inny. Samochód ciężko odpala, nie zawsze. Najczęściej jak postoi kilka godzin (ale czasem na ciepłym też się zdarza), trzeba go długo kręcić a po odpaleniu wskakuje na 1500 obrotów, spada do 500 i dopiero się normalizuje. Czytałem setki postów, ale żaden problem nie przypomina mojego. Nie słyszę klekotu w kolektorze, nie słyszę "wypadania zapłonu" a samochód na trasie ma odbicia. Czasem chodzi idealnie, nic się nie dzieje a czasem przy dojeżdżaniu do skrzyżowania i naciśnięciu sprzęgła obroty bardzo spadają ( czasem na chwilę zaświeci się kontrolka ładowania) ale nie gaśnie. Czasem obroty zaczynają falować o +/- 100, po czym wszystko się stabilizuje. Czasem autko lekko szarpnie (nie przyspiesza płynnie) jak gwałtownie dodam gazu (na benzynie tego nie zauważyłem ale obroty falują też na benzynie).

Falowanie obrotów i to szarpanie jest znośne. Ale problem z odpalaniem już nie. Proszę o pomoc, od czego zacząć. Czyścić silniczek krokowy? Przepustnicę? Coś jeszcze innego? Na jaki defekt wskazują powyższe objawy??

Proszę pomóżcie.

Ostatnio edytowane przez M!ko ; 24-01-2015 o 11:55
M!ko jest offline   Odpowiedź z Cytatem