Temat: [Focus 2004-2008] widoczny olej w turbinie
View Single Post
Stary 15-05-2013, 21:39   #1
speedofpain
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-01-2013
Model: focus mk2 // mondeo mk4
Silnik: 1.6 tdci // 2.0 tdci
Rocznik: 2005 // 2008
Postów: 16
Domyślnie widoczny olej w turbinie

witam, miesiąc temu kupiłem focusa 2 1.6 tdci 109 km bez dpfa 195 tys przebiegu. Sprawdziłem błędy
był błąd z egrem, wykasowałem i na razie jest ok. Nie jeździłem nigdy innym focusem, ale wydaje
mi się, że mój mógłby trochę się szybciej zbierać, generalnie zbiera się w miare ok, ale nie ma
uczucia wgniatania w fotel od niskich obrotów tj. od 1000-1500 słabo ciągnie później +/- ok.
Prędkość maksymalna 180, 2 razy sprawdzałem więc teoretycznie z tego co tu wyczytałem powinien pójść trochę szybciej.
Miałem wyciek spod jednego wtryskiwacza i w porównaniu do innych był za słabo dokręcony (widać, że był wymieniany) dokręciłem i wydaje się, że jest ok.
Dziś sprawdziłem turbo i w turbo było trochę oleju link do filmiku:
http://www.youtube.com/watch?v=awha0...ature=youtu.be
Olej ciągnął się aż do filtra powietrza. Na filmiku widać olej i minimalny
luz (sprawdzałem niestety na ciepłym silniku). Muszę jeszcze wymienić filtr paliwa i powietrza (filtr powietrza strasznie zasyfiony
mam wyrobione gwinty od obudowy filtra i można powiedzieć, że górna część była tylko nałożona). Jest to mój pierwszy samochód z turbo
dlatego nie wiem co teraz zrobić, jechać do mechanika żeby się wypowiedział, czy jak jest olej to od razu regeneracja, czy może przeczyścić
to i czekać na rozwój wydarzeń. Dodam, że chodzi równo, pali od strzała, w ogóle nie słyszę turbo więc chyba ok. Oleju też nie widzę, żeby brał.
Nie wiem czy coś wywnioskujecie z tego filmiku, jeśli tak to proszę o jakieś porady Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 07-03-2016 o 09:32
speedofpain jest offline   Odpowiedź z Cytatem