View Single Post
Stary 12-11-2008, 13:51   #1
jaywalker
ford::beginner
 
Avatar jaywalker
 
Zarejestrowany: 26-10-2007
Skąd: Kraków
Model: jest Mondeo MKIII 2.0 TDCI 130KM
Silnik: było Mondeo MKI 1.6 16V + podtlenek LPG
Rocznik: 2004/1996
Postów: 45
Domyślnie [MK1] lampy przednie - zamiana na H1 czy na H7

Witam,

Na forum jest dużo tematów związanych z oświetleniem przednim, czyszczeniem i wymianą wkładek, rodzajem żarówek...

U mnie reflektory też są mało wydajne, więc postanowiłem wymienić wkładki i kupić nowe żarówki (zdecydowałem się na osram'y zgodnie z radą w jednym z postów), wcześniej nie zajmowałem się tematem świateł w moim mondku bo wszystko działa jak należy, jednak zaczęły mi doskwierać słabe światła w czasie jazdy nocą. I tu spotkało mnie zaskoczenie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie znam historii auta, a okazało się że w prawy reflektor jest nowszy "bezwkładkowy" z żarówką H7, a lewy jest z żarówką H1 z pożółkniętą plastikową wkładką.

Chciałem w takim razie prosić o poradę - czy lepiej będzie zmienić lewą lampę na H7 i w prawej wymienić tylko żarówkę, czy zamienić prawą na starszą, wymieniając wkładki i dając nowe żarówki H1?

Pytanie moje wzięło się głównie z próby kalkulacji, czy opłaca się mieć droższe żarówki H7, czy tańsze H1 i raz na jakiś czas wymieniać wkładki.
jaywalker jest offline   Odpowiedź z Cytatem