View Single Post
Stary 15-02-2016, 11:20   #5
szela87
ford::beginner
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 24-06-2012
Model: FORD S MAX
Silnik: 2.2TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 41
Domyślnie Odp: Jaki olej do manualnej skrzyni 6 biegowej M66 S-max 2.2 TDCI?

Cytat:
Napisał Mario_Mario Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hmm,a jak ma się stan samego sprzęgła? Może musisz dokonać małej regulacji cięgna przy skrzyni? Było to opisane niedawno w wątku o skrzyni w 2.0tdci. Przy podanym przez Ciebie przebiegu,to już niektórzy muszą wymieniać sprzęgło, ewentualnie dwumas,lub robić korektę kontaktu wybieraka- lewarka ze skrzynią biegów
Sprzęgło dopiero co odpowietrzylem i zalałem dot 4 brembo także działa jak powinno nie szarpie dwumas jak najbardziej w dobrej kondycji bez stokow pukow i wibracji a co do regulacji to nie bardzo rozumie co można wyregulować? Jest jakaś regulacja na wysprzegliku? Możesz rozwinąć swoją wypowiedź? Dzięki

Bump:
Cytat:
Napisał tifoso Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
RAVENOL MTF-2 75W-80 http://www.ravenol.pl/oleje-do-przek...ae-75w-80.html ma norme WSS-M2C200-C3

..
Właśnie tylko ten i fusha znalazłem z ta norma znacie ten olej bo pierwszy raz się spotkałem z revanolem

Bump:
Cytat:
Napisał Basra Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam

Skrz.biegów M66 zalewamy olejem 75W FE.

pozdrawiam
No i właśnie takiego Castrola zalałem i poprawy nie ma powiedział bym ze jest jeszcze gorzej stary olej był koloru ciemne bordo coś takiego nie było w oleju żadnych widocznych opilkow czy smieci

Bump: A może to i coś ze sprzęgłem kto wie Mario czasem wydaje mi się ze jak włączam 1 to czuć takie szarpniecie jakby auto chciało jechać ale jak przytrzymam sprzęgło to już nie ma szarpniecia.
szela87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem