Temat: [Mondeo 2007-2014] Wygłuszenie/wyciszenie auta wewnątrz
View Single Post
Stary 08-09-2021, 18:28   #660
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Wygłuszenie/wyciszenie auta wewnątrz

Cytat:
Napisał hubert_rs Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po przesiadce z Fiata Cromy na forda jedyne co bardzo mi przeszkadzało to właśnie był hałas w trakcie jazdy. Croma pomimo tego że konstrukcyjnie starsze auto, była o wiele cichsza przy prędkościach powyżej 110 km/h.
Nie porównuj gruszki do pietruszki. Croma to była próba FIATA zahaczenia o segment premium. Ciężko wejść w premium, jak Ci łeb pęka od hałasu, dlatego wcale nie jest dziwne, że była lepiej wyciszona. Może z Vignale by można porównać, zakładam, że tam się lepiej o wyciszenie postarali.

Ogólnie z tym wyciszeniem to jest niezły kibel, bo to:
a) waży
b) kosztuje
c) słabo poddaje się recyklingowi, szczególnie przyklejone do blachy

dlatego bardzo wielu producentów jak nie musi ... to daje tyle, żebyś nie ocipiał powyżej 100km/h.

Ostatnio jechałem RAV4 Hybrid eAWD, funkiel nówka, z salonu, ... a powyżej 100km/h już drażnił i to srogo. Auto wycenione na 170kPLN Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Także do tego jeszcze ze 1-4kPLN w zależności czy sam czy u kogoś trzeba by dołożyć. Trochę wieś. Muszę się przejechać NX300h i porównać, w Lexie podobno lepiej to powyciszane, a Lex to taka Toyka, tylko droższa i w lepszych materiałach.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem