View Single Post
Stary 09-11-2022, 11:18   #1
wolim
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-11-2017
Model: Ford Mondeo MK4 kombi lift
Silnik: 1.6 TDCi econetic
Rocznik: 2011
Postów: 7
Domyślnie Usterka silnika - jaka szansa, że to rozrząd

Cześć.

Takie pytanie pół-laika, pewnie trochę o wróżenie z fusów, ale potrzebuję, żeby mnie ktoś uspokoił Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mondeo MK4 z 2011 r., silnik 1.6 TDCi 115KM, econetic, przejechane 260 kkm.

Wczoraj, po zatrzymaniu się na światłach, zgasł żonie silnik. Teraz nie jest pewna, czy to start / stop zadziałał, czy w wyniku awarii. Potem zapaliła się informacja "silnik usterka" i już auto nie chciało zapalić. Rozrusznik kręci normalnie, ale nic poza tym. Moje podejrzenie pada na układ paliwowy, bo auto więcej stało niż jeździło i wiecznie było na rezerwie, więc może pompka zaciągnęła jakiegoś syfu z dna baku. Ale zastanawiam się, czy to nie przypadkiem rozrząd, bo już trochę od ostatniej wymiany czasu minęło...

I moje pytanie - jaka jest szansa, że to rozrząd się posypał? Wymieniałem go jakieś 5 lat i 110 000 km temu. Wyszukałem, między innymi tu na forum, że przy tych silnikach rozrząd wymienia się co 180 tys lub 10 lat, więc raczej nic nie powinno się z nim stać, ale stres jest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dlaczego pytam? Bo mój mechanik ma termin dopiero na koniec listopada, a mnie stres zjada, że to może być rozrząd i popłynę mocno z kasą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mam się stresować, czy nikłe szanse, że to rozrząd?

Pozdr
wolim jest offline   Odpowiedź z Cytatem