Temat: [Mondeo 2007-2014] Brak mocy, automat nie przerzuca
View Single Post
Stary 29-04-2022, 17:44   #15
Raf66
ford::average
 
Avatar Raf66
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 15-03-2019
Model: Mondeo MK4 Titanium X/ Fusion
Silnik: 2.0 TDCI/ 1.4 TDCI
Rocznik: 2008/ 2002
Postów: 124
Domyślnie Odp: Brak mocy, automat nie przerzuca

Podpinam się pod powyższy temat.
Wracałem dzisiaj z pracy i wywaliło na conversie komunikat "skrzynia biegów potrzebna obsługa" i zaświeciła się kontrolka ESP. Auto nie przerzucali biegów nawet na trybie sportowym i straciło moc. Zjechałem, zgasiłem, podłączyłem interfejs pokazało się kilka błędów (zdjęcia w załączeniu). Skasowałem błędy i ruszyłem przerzucając biegi ręcznie w trybie "S". Ujechalem kilka km i znowu błąd jak powyżej. "Check" nie zaświecił się ani razu. W przeszłości miałem już podobny objaw i wtedy winne były zaworki podciśnienia, ktòre wymieniłem i auto śmigało aż miło przez ponad dwa lata. Teraz zamieniłem je miejscami, ale nic to nie dało... Wydaje mi się jakby problem był po stronie podciśnienia, ale gdzie szukać? Sprawdziłem wężyki podciśnienia i są szczelne, pompa vacu też jest ok bo z hamulcami wszystko w porządku. Proszę o jakieś podpowiedzi. Auto to Mondeo MK4 2.0 TDCi ze skrzynią Durashift Aisin.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Screenshot_2022-04-29-16-47-41-796_com.astech.forscanlite.jpg (97.9 KB, 25 wyświetleń)
Raf66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem