Temat: [Focus 2011-2014] Programowanie funkcji / triki
View Single Post
Stary 13-12-2015, 06:46   #311
Teisejas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus Mk3 Turnier
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 337
Domyślnie Odp: Programowanie funkcji / triki

Cytat:
Napisał cezarg1410 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie jak wygląda dołożenie PTC w mk3?
http://allegro.pl/ford-c-max-ii-focu...826827538.html Czy to jest ten element?
Gdzie to się montuje? Jest szansa,że w aucie jest fabryczna instalacja do tej zabawki?
Cytat:
Napisał Aroag Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak to ten element. Montuje się go od strony pasażera, ściągasz plastykową osłonę i nad nagrzewnicą masz zaślepkę - ją wyrzucasz, wstawiasz grzejnik.
Ponieważ u siebie dokładałem nagrzewnicę to trochę zgłębiłem temat. Z analizy zdjęć przedmiotów sprzedawanych na allegro jako nagrzewnica do FF3/ C-max 2, wynika, że montowane są dwa różne typy nagrzewnic, które się minimalnie różnią częścią, w którą wkłada się właśnie grzałkę PTC i faktycznie są dwa różne rodzaje PTC.
Żeby mieć pewność jaką grzałkę trzeba kupić, najlepiej sprawdzić w rzeczywistości, która z nich siedzi w aucie. Po zdjęciu osłony od strony pasażera (trzeba zdjąć zaślepkę, a potem wyciągnąć kołek tapicerski), należy sprawdzić czy zaślepka nagrzewnicy jest prostokątna czy z jednej strony zwężająca się. Poniżej zdjęcia zapożyczone z Allegro.

Nagrzewnica i grzałka typu 1:
Nt1.jpg
Gt1.jpg

Nagrzewnica z grzałką typu 2:
nt2.jpg

Ponieważ grzałka PTC typu 2 jest bardzo podobna do grzałek stosowanych w FF2/C-max1, to od razu wyjaśniam, że nie są one takie same. Grzałka w FF3 jest krótsza. Ma symbol 8V6N-18D612-AB. Na zdjęciach można rozróżnić tylko po kolorach przewodów sterujących - w tej do FF3 jest żółty i niebieski.
Porównanie a.jpg

Sam montaż jest banalny, jeżeli są wszystkie kable- ja miałem (inaczej niż w moim FF2). Kable zasilające były zwinięte i schowane głęboko pod wygładziną i pod styropianem wygłuszającym. Najlepiej poszukać ich na ścianie grodziowej, za BCM. To ten fioletowy i czarny na zdjęciach:
IMG_20151018_123732.jpg

Wtyczka sterująca była przyklejona do grubej wiązki przebiegającej pionowo obok zaślepki PTC Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Warto sprawdzić, czy wszystko jest bo jeżeli tak, to dołożenie tej nagrzewnicy to banał.
__________________
Ford Focus Mk2 1.8 TDCI '05 -> Ford Focus Mk3 1.6 TDCI '11

Ostatnio edytowane przez Teisejas ; 13-12-2015 o 07:17
Teisejas jest offline   Odpowiedź z Cytatem