Temat: [Mondeo 2007-2014] komunikat "przeciążenie filtra silnika"
View Single Post
Stary 18-08-2015, 12:15   #69
blainne
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 20-04-2015
Model: Ford S-Max
Silnik: TDCI 2.0 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie Odp: komunikat "przeciążenie filtra silnika"

Witam,

ostatnio stałem się prawie szczęśliwym posiadaczem S-Maxa 2.0 TDCI 140km.
Auto kupiłem z pomocą jednego z kolegów forumowiczów w Niemczech osobiście.

Niestety, zaraz po przyjeździe do Polski zaczęły się problemy z DPFem. Zdecydowałem się na wymianę filtra na jakiś włoski zamiennik (ok 1000zł za część). Potem okazało się, że dodatkowo padnięty był też czujnik różnicowy ciśnienia więc i to wymieniłem na fordowski oryginał.

Przejechałem tak ponad 2 tys. km w trasie (prawie nie jeżdzę w mieście, jeśli już to do pracy 20km autostradą) bez problemów.

Ostatnio zachciało mi się sprawdzić prędkość maksymalną i przy ok. 195 km/h komunikat "filtr silnika przeciążony". Zdjąłem nogę z gazu i problem zniknął tak szybko jak się pojawił. Samochód od tego czasu zrobił jeszcze jakieś 300km (znów zdecydowaną większość na trasie) i dziś żona dzwoni, że na autostradzie, przy ok 140km/h komunikat znowu się pojawił, tym razem także zapalona kontrolka (póki co nie wszedł chyba w tryb serwisowy, bo nie dałaby rady jechać 140).

Ktoś ma jakieś pomysły, rady, sugestie? Zaczynam się skłaniać ku usunięciu tego ****a raz na zawsze, ale może da się coś jeszcze zrobić?
blainne jest offline   Odpowiedź z Cytatem