Temat: [Mondeo 2000-2007] regeneracja wtryskiwaczy,czy zawsze 4 ?
View Single Post
Stary 06-03-2011, 20:58   #8
Bizonek
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-10-2009
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 12 Grudnia 2004
Postów: 58
Domyślnie Odp: regeneracja wtryskiwaczy,czy zawsze 4 ?

Ja miałem ostatnio ciekawą historie z wtryskami.
Zawiozłem swoje wryski do sprawdzenia do Bosch service. Najpierw powiedziano mi że zaworki stoją. Wymiana wszystkich 4 zaworków. Następnie powiedziano mi że trzeba równiez wymienić 4 końcówki bo wtryski nie przechodzą testów. Na drugi dzień otrzymałem informacje że tych wtryskiwaczy nie da się zregenerować!!!. Wyjaśnili mi że po wymianie zaworków i końcówek wtryski na początku zachowywały się ok ale im dłużej je testowali tym gorzej było. Zwiększała się ich rezystancja w efekcie czego nie moza było wygenerować kodów. Powiedziano mi że jestem 2 przypadiem że nie mozna zregenerować wtryskiwaczy.
Chciałem kupić nowe na allegro (gość sprzedaje po 650zl za sztuke pod warunkiem oddania starych) ale trafiły mi sie używane w dobrej cenie z anglika i zaryzykowałem. Po wymianie i zakodowaniu nie ten sam samochód. Przestał klekotać i dostał kopa.
Najciekawsze jest to że z tymi uszkodzonymi wtyskami jeżdził i jedynie (opócz głośnej pracy i gorszego przyspieszania) co jakiś czas zapalała się sprężynka. Fakt że ostatnio coraz częściej i jak przyszły mrozy to miałem kłopoty z odpaleniam.
Bizonek jest offline   Odpowiedź z Cytatem