Temat: [Focus 1998-2004] Odpowietrzanie układu chłodzenia
View Single Post
Stary 13-01-2010, 12:30   #95
ice
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-12-2009
Skąd: krk
Model: focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 16
Domyślnie Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia

Potwierdzam, umnie problem również rozwiazany. Po krótce. Jeżdzę foczką kilka ładnych lat, nigdy nie było problemu z ukladem chłodzenia. Wiek autka przekroczył juz 10 lat i w zwiazku z tym postanowiłem wymienić płyn. Tym bardziej, że nabrał brunatnej barwy i nadawał się tylko w kanał. Po wymianie płynu niby wszystko OK, odpowietrzone itd. ale autko się przegrzewa. Obajaw taki, na wolnych obrotach obieg wody jest ciepły(mały i duzy), ale tylko jak się ruszy z miejsca i przejedzie 500-1000 m temperatura głowicy wchodzi na 107 st i wąłcza duzy bieg wentylatorów co w efekcie powoduje wychłodzenie chłodnicy i węzy ale nie samego układu(głowicy). Po ciężkich bojach mechanika i prawie miesiąca bez auta problem rozwiązałem dzieki forum. Ktoś kiedyś napisał, że kolega Zbych z wawki usuwa zaworek z termostatu i ewentualnie do tego wywierca drugi otworek, i miał rację. Ja usunąłem zaworek i teraz jest wszystko w porządku, tzn temperatura waha się od 88-98 st przy normalnej jeździe gdzie temp. otoczenia ma -2st. Generalnie odradzam przy tej usterce zaczynac od wymiany jak to niektórzy mieli, pomp, chłodnic, uszczelek pod głowicą, czujników i sam Bóg wie co jeszcze.
Przyczyny tej niewydolności odpowietrzenia w sumie nie znam, ale uważam że na chwilę obecną nie ma co dalej grzebać, zobaczę co będzie gdy na dworze zrobi się cieplej.
Jak to napisał mrozilla, ktoś chyba za dużo wypił robiąc ten uklad chłodzenia, albo jego wydolnoś przewidziano na 8 lat.
ice jest offline   Odpowiedź z Cytatem