View Single Post
Stary 24-07-2008, 17:08   #1
dyha
ford::advanced
 
Avatar dyha
 
Imię: Witold
Zarejestrowany: 05-06-2008
Skąd: KR / KMY
Model: Skoda Octavia II FL
Silnik: 1,9 TDi
Rocznik: 2009
Postów: 360
Domyślnie fokus przecieka podczas deszczu

Witam się z wszystkimi bardzo serdecznie. Znów proszę o pomoc. Po ubiegłonocnych obfitych opadach deszczu w Krakowie wstaję rano do pracy, idę do zaparkowanego samochodu, otwieram drzwi, odpalam samochód, rzut okiem na wnętrze i co widzę?? cała wycieraczka przed siedzeniem pasażera jest pełna wody. Niestety wycieraczka zatrzymała tylko część przecieku, reszta wody wsiąkła w wykładzinę pod nią.
Proszę kliknąć na obrazek powiększy się, na każdym obrazku są opisy problemu:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Usunąłem wodę i rozpocząłem analizowanie skali problemu skąd bierze się woda. Nie zauważyłem żadnych przecieków/zacieków które świadczyłyby o miejscu skąd cieknie. Od razu powiem że samochód mam miesiąc. szyby są raczej oryginalne (ich oznaczenia są takie same na wsystkich. Ten sam rok produkcji) Niestety musiałem jechać do pracy i odłożyłem szukanie powodu przecieku do czasu powrotu z pracy. Po powrocie na poważnie rozpocząłem poszukiwania przecieku. Odkręciłem drzwiczki schowka przed pasażerem i niewielką welurową osłonkę pod deską rozdzielczą od strony pasażera (również pod schowkiem) oglądając ją dokładnie zauważyłem że jest miejscami mokra od spodu co świadczy że faktycznie jest to źródło przecieku. Pojechałem do mechanika lecz ten jako że jest pora już popołudniowa odesłał mnie z kwitkiem, mówiąc tylko że może być nie drożny kanał odpływowy i poradził abym podjechał do blacharza. Byłem też u blacharza a ten zrobił wielkie oczy i kazał przyjechać jutro
przyjechałem więc z powrotem i postanowiłem zrobić test wody. Wylałem 5 litrów wody na podszybie w miejsce zaznaczone na zdjęciu:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

i obserwowałem co się będzie działo i faktycznie, woda zaczeła się lać wewnątrz ze zbiornika który znalazłem pod odkręconym schowkiem pasażera.
To ten zbiornik jeszcze przed testem jako suchy:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

a tutaj są miejsca skąd cieknie woda:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Proszę. Jeśli ktoś wie jak rozwiązać ten problem to będe bardzo wdzięczny za pomoc. Czy jestem w stanie sam to naprawić? próbowałem odkręcić podszybie, ale udało mi się go tylko podważyć (wiem dzięki temu że filtr jest w stanie masakra :fcp2 ) i teraz podszybie nie przylega do szyby, chyba urwałem jakiś zaczep. :fcp5 Nie wiem zresztą czy to ma jakieś znaczenie, czy musi dolegać, wymienić go teraz na nowy?
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jutro muszę coś zrobić z tym problemem. Co radzicie :fcp9 :fcp9 :fcp9
__________________
BYŁ: Ford Focus kombi 1,6 16V ZETEC 2002r MKI FL (5 lat razem)
JEST: Skoda Octavia combi 1,9 TDi 2009r FL
dyha jest offline   Odpowiedź z Cytatem