Temat: [Mondeo 2014- ] Dynamic led - nie działa
View Single Post
Stary 12-03-2017, 20:57   #25
taajniak
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-04-2016
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 EB 260 KM / 415 nm by heko
Rocznik: 2015
Postów: 197
Domyślnie Odp: Dynamic led - nie działa

Cytat:
Napisał danielr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A ja wrócę do tematu. Miałem ostatnio okazję porównać moje LEDy do bieżącego bmw 320 GT oraz do Passata. Uważam , że LEdy w mondeo zachowują się jak "miniona epoka". Na przykładzie BMW: włączam automatyczne światła. Zapalają się długie (drogowe) , gdy coś nadjeżdża z przeciwka lewy reflektor zmienia sposób świecenia na "krótkie" czyli mijania a prawy nadal świeci jak długie, co więcej prawy świeci mocno w prawo i lekko pod kątem w górę. W efekcie całe pobocze jest pięknie doświetlone . Mondeo się chowa przy tym. Ledy mondeo z perspektywy kierowcy świeca na żółto, te w BMW świeca na biało i dużo jaśniej. W passacie jest podobnie jak w bmce. W mondeo ledy ograniczone są do asystenta długie/krótkie i lekkiego ruchu lewo/prawo przy ruchu kierownicą oraz być może (chociaż nie zauważyłem) do modyfikacji szerokości wiązki w zależności od prędkosci. To stanowczo za mało jeśli chodzi o porównanie z szeroko rozumianą konkurencją.
Jeżeli wg. Ciebie ledy w mondeo świecą na żółto, to albo reklamuj samochód, albo zbadaj sobie wzrok...

Co do drugiego, mondeo ma dynamiczne ledy i wg mnie działają bardzo dobrze, a bmw ma zapewne światła typu matrix co faktycznie może być nieporównywalne.

Generalnie moim zdaniem trochę Ci dupa chyba zwygodniała... wielu moich znajomych po przejażdżce w mondeo są w zszokowani tym, jak dobrze jest droga oświetlona w nocy.

Ps. Sprawdź sobie czy masz dobrze światła ustawione. Mi po pierwszym przeglądzie podnieśli trochę i jest dużo lepiej. Ja jestem zadowolony z tych świateł.
taajniak jest offline   Odpowiedź z Cytatem