View Single Post
Stary 06-12-2020, 18:02   #6
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,517
Domyślnie Odp: prośba od starszych

Cytat:
Napisał wiktor_1951@interia.pl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.
Moje pytanie brzmi:
- dla kogo ma służyć to forum, czy tylko dla ludzi młodych, sprawnych w obsłudze komputera. A może należałoby go choć trochę uprościć.
[...]
Witam
Taki wpis - ja rozumiem, że ktoś chce zmienić jakąś funkcjonalność forum
np. inny sposób dodawania nowych wątków


Cytat:
Napisał wiktor_1951@interia.pl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No niestety.
Odpowiedź nie na temat.
Prosiłem tylko aby można było zadać pytanie i ktoś na nie odpowiedział. Lepiej lub gorzej.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[...]
natomiast ten wpis - precyzujący - to już nie jest (dla mnie) funkcjonalność forum, tylko pomoc forumowiczów


W tym miejscu przypomnę to co wielokrotnie powtarzano
- to jest forum sympatyków marki, a nie ASO - nie znamy odpowiedzi na wszystkie pytania
- po zadaniu pytania trzeba uzbroić się w cierpliwość, bo nie każdy siedzi ciągle na forum aby dawać odpowiedzi

I najważniejsza kwestia - nie wiem jak to ując aby kogoś nie urazić - zadając jakieś pytanie, trzeba mieć jakąś minimalną wiedzę w danym zakresie

Wyjaśnię na przykładzie
- ktoś zadaje pytanie jak zrobić ramki komórek w Excelu, pliku na pendrive
- a potem się okazuje że nie ma podstawowej wiedzy na temat obsługi komputera i pyta, jak z dysku C przejść na pendriva

Analogicznie jest w motoryzacji:
- np. ktoś pyta jak aktywować blokowanie drzwi po ruszeniu,
- to dostaje odpowiedź : w danym programie zrób to , a okazuje się że on wcale nie zna tego programu
i się obraża o niepełną odpowiedź
- niestety - w takim przypadku - trzeba poszukać wątku opisującego dany program

Pisząc odpowiedź na pytanie forumowicza, nie wiemy jaka jest jego wiedza,
a z drugiej strony nie jesteśmy w stanie streszczać komuś całe forum

Dlatego - często pada odpowiedź - bez uszczypliwości - jedź do mechanika - bo piszący odpowiedź wie, że temat jest skomplikowny

Ja też wiele razy nie dostałem odpowiedzi na moje pytanie - i nie mam pretensji o to do kolegów - nie wszystko muszą wiedzieć


Tak przynajmniej ja widzę / rozumiem problem sygnalizowany przez autora wątku

(ew. proszę o jakiś konkretny przykład - z czego kolega* nie jest zadowolony)

pozdrawiam
Arturek

* na forum wszyscy jesteśmy kolegami
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /

Ostatnio edytowane przez arturek ; 06-12-2020 o 18:17
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem