Temat: [Focus 1998-2004] Odpowietrzanie układu chłodzenia
View Single Post
Stary 02-02-2010, 08:45   #109
niko123
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-03-2008
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.6 TI-VTC
Rocznik: 2009
Postów: 236
Domyślnie Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia

To jak to wytłumaczysz :

Mam foczkę dwa lata i układ mam sprawny/ zero problemów z temp i przegrzewaniem.
Jak auto zostawię na postoju to po 10 min chłodnica jest gorąca, po 10 km jazdy jest zimna więc termostat się zamyka ( bo jak napisałeś same powietrze by tak chłodnicy nie schłodziło )

W trybie serwisowym : mam w czasie jazdy od 92-97.
Właśnie mnie to dziwi że w czasie jazdy w zimę termostat się zamyka z a temp. 92-97 - może dlatego to nie temp. płynu tylko z czujnika z głowicy, a temp. wody jest dużo mniejsza, - nie wiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Z chłodzeniem mam wszystko ok ale napisałem swoje obserwację.




Kuzynek ma foczkę 1.6 i ma tak. :

Foczkę ma parę lat i nawet w lato nie włączał mu się wentylator i dokładnie to sprawdziliśmy.
Tryb serwisowy i odpalamy na wolnych obrotach czekamy z 15 min i nic wentylator się nie włącza ( w innych autach już po 10 min wentylator się włączał ) a w foczce stałe 94C.
Aby wymusić wentylator na biegu jałowym robiliśmy przygazowanie na 3-4 tyś i temp doszło do 97c i więcej się nie dało, potem spowrotem spadło do 94c
Wentylator działa włącza się wraz z załączeniem klimy ale tak wydajny układ chłodzenie mnie zadziwił.
W czasie jazdy od 95-99 C
Wentylator z 1.6 włącza się chyba od 105C
Pewnie napiszecie - wydajne chłodzenie dopóki nie zaczną się problemy z nim związane.
__________________
Regulamin $23

Ostatnio edytowane przez niko123 ; 02-02-2010 o 08:49
niko123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem