View Single Post
Stary 09-10-2010, 16:07   #296
MaroX
ford::average
 
Avatar MaroX
 
Zarejestrowany: 22-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK3 zombi
Silnik: 2.0 TDCI 141hp/330Nm
Rocznik: 2003 FL
Postów: 107
Post Odp: [MK3] TDCI 130KM automat - kto ma ? opisy samochodu-problemy

Cytat:
Napisał pepe1122 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dzięki chodziło mi to po głowie ale servis wykluczył tę opcję , a trzeba było spróbować pozdro
Serwis wykluczył problem ze skrzynią bo by na Tobie nie zarobił...

Niestety w dzisiejszych czasach pełno jest naciągaczy i partaczy, którzy nic nie potrafią a biorą się za naprawy. Ceny też są bardzo rózne.
Podam przykład, jakiś czas temu przy zjerzdzaniu z krawężnika uszkodziłem tłumnik końcowy - przerwała się rura na kolanku i przy części końcowej. Podjechałem do jednego warsztatu (Auto-Expres, Warszawa, ul. Stawki 40) i spytałem za ile to naprawi, gościu szybko przeliczył sobie na kalkulatorku i mówi - "Korzystając z najtańszych zamienników 600 PLN". Ładnie panu podziękowałem i wyszedłem. Tego samego dnia znalazłem warsztat w Piasecznie, w którym wymiewnili mi tłumik końcowy z robocizną za 300 PLN...

Przy większych naprawach zawsze warto kompletować dokumentację z naprawy i w przypadku, gdy naciągają cię na bardzo duże koszty >3-4kPLN (pompa wtryskowa, wtryskiwacze itp.) a wymiana nic nie pomaga - trzeba dochodzić swoich praw u rzecznika praw konsumenta, a jak to nie pomaga to nawet w sądzie. Bo to ewidentne oszustwo i wyciąganie pieniędzy.
__________________
MK3 GHIA 2.0 TDCi 141 KM i 330 Nm by HEKO
MaroX jest offline   Odpowiedź z Cytatem