View Single Post
Stary 31-08-2016, 19:47   #54
CARISMA
ford::advanced
 
Avatar CARISMA
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 04-10-2004
Skąd: Koluszki
Model: KUGA ST-LINE AWD
Silnik: 2.0 TDCI DW10F 180 KM
Rocznik: 2017
Postów: 221
Domyślnie Odp: Usuwanie filtra cząstek stałych DPF gdzie ?

Cytat:
Napisał eclipse Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wczoraj jechałem ze ZGIERZA do PODDĘBIC ok.godz. 12.00 i przedemną jechał jakiś srebrny S-max z ciemna tylna szybą na blachach EL.czyli łódzkich .ale kopcił ..... że normalnie za sobą robił zasłonę dymną ze sadzy .
Jesli po wycieciu ma tak być ... to bedą się sypały niezłe mandaty i powroty na laecie .
no hej, a skąd wiesz że ten kopcący był po wycięciu?................może DPF niedomagał i kopcił, jeśli kondycja silnika, ukł. wtryskowego itd jest OK- nie będzie kopcił. Jeździłem wieloma dieslami i wiem co mówię, mało tego, DPF uniemożliwia nam stosowanie,,monitoringu organoleptycznego" . Każdy silnik, jeśli coś niedomaga posyła do wydechu niezdrowe zapachy, wprawiony kierowca wie czy zapach jest z niespalonego oleju silnikowego czy parafiny (diesle), DPF nam to uniemożliwia, o lejącym np wtrysku dowiemy się dopiero jak nam dziurę w tłoku wypierdzieli ale nie z wydechu bo mr DPF wszystko wyłapie......... DPF to zło i nie warto o tym dyskutować, bo nie ma o czym.
CARISMA jest offline   Odpowiedź z Cytatem